Ten Volkswagen "Golvo" GTI to prawdziwy potwór. Ma silnik o mocy 900 KM i zjada wszystkich na śniadanie [WIDEO]

Ten Volkswagen "Golvo" GTI to prawdziwy potwór. Ma silnik o mocy 900 KM i zjada wszystkich na śniadanie [WIDEO]

volkswagen-golvo-gti

Podaj dalej

Ten Volkswagen Golf GTI nie ma sobie równych. Pod maską skrywa silnik Volvo o mocy 900 KM. W większości przypadków wymiana silnika polega tylko na włożeniu ogromnej jednostki. Jednak właściciel tego Golfa zrobił znacznie więcej. 

Volkswagen Golvo GTI – po prostu WOW

volkswagen-golvo-gti

Joe Bristow miał więcej fantazji, czasu i pieniędzy na zabawę ze swoim Golfem. Jego Volkswagen Golf GTI Mk3 oryginalnie miał pod maską 4-cylindrowy silnik o pojemności 1.8. Teraz pod maską pracuje pięciocylindrowy turbodoładowany silnik z Volvo. Na pierwszy rzut oka auto wygląda jak każdy inny Golf, ale nie dajcie się zwieść. 

Rezultatem jest brutalnie szybki samochód. Jego właściciel zaczął przeróbki od wzmocnienia bloku silnika S60, dorzucił też turbosprężarkę Xona, która ładuje pełne trzy bary. Silnik ma inny wtrysk, specjalne ECU, kute dłoni i drążki. 

Przy mocy 900 KM z tego silnika nie zostało wiele w oryginale. Aby uzyskać pełną moc, Volkswagen ma także sekwencyjną skrzynię biegów i specjalne dyfuzory Quaife. Rezultatem jest „Golvo”, które pokonuje 1/4 mili w mniej niż 9 sekund. 

Zwycięski Golf nie ma sobie równych

Samochód jest zaskakująco szybki na starcie, dzięki czemu pokonuje samochody z silnikami V6 czy V8. Wystarczy powiedzieć, że ten Golf okazał się być szybszy nawet od najnowszego Audi RS3. 

Podczas ostatniego wyścigu na torze Santa Pod Raceway pod Northampton, wygrał klasę samochodów sześciocylindrowych. Mimo, że ma „zaledwie” pięć cylindrów. Najlepszym wynikiem na 1/4 mili było 8,95 sekundy. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News