Ten używany Diesel kosztuje dziś więcej niż 5 lat temu jako nowy! Jak to możliwe?

Ten używany Diesel kosztuje dziś więcej niż 5 lat temu jako nowy! Jak to możliwe?

diesel

Podaj dalej

Rynek motoryzacyjny w ostatnich miesiącach jest naprawdę zaskakujący. Choć wydawać by się mogło, że widzieliśmy już wszystko, to wciąż pojawiają się sytuacje, których nie możemy się nadziwić. Na przykład ten model Volkswagena – Touareg z silnikiem typu Diesel – kosztuje dziś więcej niż 5 lat temu. 

Diesel droższy niż 5 lat temu

VW-Touareg-1

Wielu dealerów w całych Stanach Zjednoczonych chce „pozbyć się” modeli Touarega z silnikiem typu Diesel. Od czasu skandalu związanego z Dieselgate stały one na magazynach i nikt nie chciał ich kupić. 

Volkswagen zakończył sprzedaż pojazdów z silnikami typu Diesel w USA po 2016 roku. Teraz jeden z komisów odkrył Touarega z 2016 roku, które nigdy nie znalazło nabywcy. Większość z nich oferowana jest w cenach od 60 do 70 tysięcy dolarów. 

Co ciekawe, najdroższy wariant Touarega to wariant Lux. Jako nowy kosztował około 55 000 dolarów. A dziś dealer z Hickory wystawił SUV-a za… 73 900 dolarów. Z opisu aukcji możemy dowiedzieć się, że samochód ma przejechane 507 mil, czyli niecałe 900 kilometrów. 

Większy przebieg niższa cena

VW-Touareg-2

Wśród ogłoszeń jest wiele innych modeli Touarega Lux z silnikiem typu Diesel z 2016 roku. Większość z nich w cenie od 65 do 70 tysięcy dolarów. Większość z nich przejechała tylko kilkaset mil, ale to nie usprawiedliwia niebotycznie wysokich cen. 

Kilka jest bardziej przystępnych cenowo, ale większość ma już „normalne” przebiegi. Na przykład niektóre wycenione są na 45 tysięcy dolarów. To około 20 000 mniej niż reszta samochodów, jednak ten ma już na liczniku 84 000 kilometrów. 

Wszyscy wiemy, że ceny używanych samochodów wzrosły w ostatnich 18 miesiącach. Ale czy naprawdę warto wydawać takie pieniądze na bądź co bądź starego Touarega z silnikiem typu Diesel?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News