Ten skodziarz chyba stracił rozum! Za takie wyprzedzanie powinni dożywotnio odbierać prawko [WIDEO]

Ten skodziarz chyba stracił rozum! Za takie wyprzedzanie powinni dożywotnio odbierać prawko [WIDEO]

skoda-wyprzedzanie-prawo-jazdy

Podaj dalej

Ten mrożący krew w żyłach film obiega internet. Co ten skodziarz sobie myślał? Jego wyprzedzanie było tak złe, jak tylko może być… Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie, ale było o krok od katastrofy. Ta Skoda może mówić o dużym szczęściu.

Skoda i jej „genialne” wyprzedzanie

ŠKODA Rapid

Poniższe nagranie pokazuje, jak nie powinno wyglądać wyprzedzanie. Kierowca z wideorejestratorem jedzie spokojnie, a tu nagle na prawym pasie pojawia się Seat. Wydaje się, że jego kierowca zaczął wyprzedzanie jeszcze na linii ciągłej, ale nadjeżdżający z przeciwka samochód był jeszcze dość daleko. 

Nie ma jednak akceptowalnego wytłumaczenia dla manewru, jaki wykonała Skoda. Facet w Octavii wparował na lewy pas z bardzo dużą prędkością, a widząc nadjeżdżający z drugiej strony samochód wcale nie zaczął zjeżdżać na prawo. 

Uderzył po prostu w hamulce i… no właśnie, na co on liczył? Chyba na cud! Na szczęście udało się opanować sytuację, jednak widzimy, że facet nie powinien nigdy otrzymać prawo jazdy. To wyprzedzanie można było wykonać bezpiecznie. Przede wszystkim z mniejszą prędkością i w innym miejscu. 

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

skoda-wyprzedzanie-prawo-jazdy

– Warto zobaczyć to wyprzedzanie. Pierwsza próba nie była zbyt płynna, ale druga spowodowała niemal czołowe zderzenie. Film został nakręcony na drodze krajowej nr 8 na Węgrzech – czytamy w opisie filmu.

Ku przestrodze

Wyprzedzanie to jeden z najtrudniejszych manewrów, jaki możemy wykonać za kierownicą swoich samochodów. Choć wielu kierowcom wydaje się, że mogą wyprzedzać gdzie tylko się da, to błędne myślenie. 

Mamy nadzieję, że ten skodziarz wyciągnie nauczkę z tej lekcji i na przyszłość powstrzyma się przed wciśnięciem gazu w podłogę. A jeśli już się na to zdecyduje, po zakończonym manewrze wróci na swój pas.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News