Te tablice rejestracyjne pozwalają oszczędzić nawet 10 tys. złotych rocznie! Kierowcy masowo je zakładają

Te tablice rejestracyjne pozwalają oszczędzić nawet 10 tys. złotych rocznie! Kierowcy masowo je zakładają

tablice-rejestracyjne 6 mandatów

Podaj dalej

Tablice rejestracyjne to dla wielu zbędny element samochodu, który „szpeci”. Dla innych to przykry obowiązek, przez który nie mogą przejeżdżać obok fotoradarów ze zbyt dużą prędkością – tak, takich też nie brakuje. Ale tablice rejestracyjne musi mieć każdy samochód, a polskie „blaty” zaczynają być prawdziwym hitem. 

Te tablice rejestracyjne są prawdziwym hitem

przepisy-naklejka-tablice-rejestracyjne
fot. freepik

Tablice rejestracyjne pozwalają łatwo zidentyfikować pojazd i jego właściciela, więc są dość kluczowym elementem naszego pojazdu. Będąc w Neapolu możemy natknąć się jednak na naprawdę ogromną liczbę skuterów i samochodów z… Krakowa, Nowego Targu, czy Opola. O co w tym wszystkim chodzi?

Widok mieszkańców Neapolu oglądających mecz Senegal – Holandia w towarzystwie skutera z rejestracjami z Nowego Targu zostanie ze mną do końca życia. Okazuje się, że w regionie Kampanii składki za ubezpieczenie potrafią być nawet 4-krotnie wyższe niż w innych częściach Włoch. 

I wcale się nie dziwię – podczas tygodniowego pobytu kilka razy mijałem się pieszo ze skuterami, samochodami, czy autobusami „na milimetry”, a czerwone światła to zaledwie sugestia – zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Po kilku dniach okazuje się jednak, że można się tego nauczyć – po prostu trzeba iść, a kierowcy albo się zatrzymają, puszczając cię na pasach, albo wyminą… Na pewno nie jest to najbardziej bezpieczne rozwiązanie, ale jakoś to wszystko funkcjonuje. 

Od 1 marca nowe tablice rejestracyjne
fot. stock.adobe.com – Tomasz Warszewski

Oszczędności są gigantyczne

Jednak nie w oczach ubezpieczycieli, którzy niechętnie ubezpieczają samochody poruszające się na południu Italii. Stawki potrafią być nawet 4-krotnie wyższe, dlatego też kierowcy zaczęli szukać oszczędności.

W ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo firm, które skupują samochody od ich właścicieli, rejestrują je w Polsce i fałszywie importują z powrotem do Włoch. To wszystko odbywa się tylko na papierze, a dotychczasowy właściciel „wynajmuje” swój samochód od firmy. Dzięki takiemu zabiegowi kierowcy oszczędzają nawet 2000 euro rocznie, co daje prawie 10 000 zł. Nic dziwnego, że polskie tablice rejestracyjne są w Neapolu tak popularne. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News