Te samochody nie przechodzą nawet pierwszego przeglądu technicznego! Absolutnie ich nie kupuj [RANKING]

Te samochody nie przechodzą nawet pierwszego przeglądu technicznego! Absolutnie ich nie kupuj [RANKING]

przegląd przeglądy badanie techniczne opłata

Podaj dalej

Brytyjczycy wymienili najbardziej wadliwe samochody. Dla tych aut nawet pierwszy przegląd techniczny okazywał się problemem. Oczywiście – pojazdy mogą nie przejść przeglądu z wielu powodów, ale jeśli nie dostają zielonego światła już po pierwszych trzech latach użytkowania, coś jest zdecydowanie nie tak… 

Pierwszy przegląd techniczny może być problemem

przeglad-techniczny-renault

Przegląd techniczny daje dobry obraz tego, jak awaryjny jest samochód. Jeśli nie przejdziesz go po pierwszych trzech latach użytkowania, oznacza to, że problem jest poważny. 

Przegląd techniczny odzwierciedla szereg czynników, w tym dbałość lub niedbałość właściciela, sposób użytkowania, przebieg i wiele, wiele innych. Ale wszystkie z nich są drugorzędne. Na pierwszym planie jest bowiem to, jak dobry jest sam samochód. 

Oczywiście, są auta, o które właściciele w ogóle nie dbają i jeżdżą nimi całe życie, a mimo to są bezproblemowe. Ale przegląd techniczny i czerwone światło już po 3 latach korzystania? Dziennikarze z brytyjskiego Autocar przyjrzeli się tej ciekawej sprawie. 

W Wielkiej Brytanii pierwszy przegląd techniczny nowego samochodu wykonuje się dopiero po 3 latach. Mimo iż w tym czasie samochody objęte są gwarancją, okazuje się, że wiele z nich ma rażące usterki, które wykluczają je z ruchu drogowego. Oto osiem najgorszych samochodów pod względem pierwszego przeglądu technicznego. W nawiasie odsetek samochodów, które nie przeszły pierwszego przeglądu technicznego. 

8. Citroen C3 (18,3%)

citroen-c3-przeglad-techniczny

Najnowszy Citroen C3 może i wygląda dobrze, ale pierwszy przegląd techniczny zdecydowanie nie jest jego przyjacielem. Ponad 18% samochodów nie otrzymało zgody na dalszą jazdę. 

7. Renault Clio (18,5%)

renault-clio-przeglad-techniczny

Jeśli mielibyśmy się spodziewać jakiś samochodów w tej liście, to z pewnością będzie to Renault. I rzeczywiście, Clio znalazło się na w czołowej ósemce z wynikiem 18,5%. 

6. Ford Galaxy (19%)

ford-galaxy-przeglad-techniczny

Zazwyczaj samochodami typu van robi się dużo kilometrów, więc możemy spodziewać się dużej liczby tego typu nadwozia na tej liście.

5. Volkswagen Scirocco (19,6%)

volkswagen-scirocco-przeglad-techniczny

Stylowy, ale problematyczny, Volkswagen Scirocco nie jest już dziś produkowany. Może jego słaby wynik jest rezultatem licznej młodzieży korzystającej z tego samochodu?

4. Citroen C4 Grand Picasso (19,9%)

citroen-przeglad-techniczny

Francuzi i vany to nie jest dobra kombinacja, jeśli chodzi o tego typu zestawienia. Citroen C4 Grand Picasso jest czwartym najgorszym modelem. Szanse na to, że nie przejdzie pierwszego przeglądu wynoszą aż 20%!

3. SEAT Alhambra (21%)

seat-przeglad-techniczny

Duże vany hiszpańskiej firmy nie są już produkowane, a przynajmniej nie z takim wyglądem. Wyparły je crossovery i SUV-y, a jeśli chcecie kupić Alhambrę, musicie trafić na naprawdę dobry egzemplarz. 

2. Volkswagen Touaran (21,7%)

volkswagen-przeglad-techniczny

To już trzeci Volkswagen w tym przeglądzie, więc to naprawdę poważna sprawa. Najgorszym z Niemów jest Touran, czyli kolejny rodzinny van. 

1. Renault Megane (23%)

renault-przeglad-techniczny

Niechlubnym zwycięzcą tego rankingu jest Renault Megane. Aż 23% egzemplarzy tego modelu nie przeszło pierwszego przeglądu technicznego. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News