Tankujesz paliwo rano, popołudniu, czy wieczorem? To ma ogromne znaczenie dla twojego portfela!

Tankujesz paliwo rano, popołudniu, czy wieczorem? To ma ogromne znaczenie dla twojego portfela!

paliwo-benzyna-diesel-lpg-ceny-podatek

Podaj dalej

Dla większości kierowców tankowanie samochodu może wydawać się bułką z masłem. Ale mimo to jest to proces bardziej złożony i wyrafinowany, niż można by się spodziewać. Tak naprawdę dla większości ludzi tankowanie oznacza wyprawę na stację benzynową, odpowiednie paliwo do baku – i gotowe. Jednak zatankowanie samochodu oznacza trochę więcej, a ważna jest nawet… pora dnia, kiedy to robimy. 

Tankujesz benzynę lub Diesel w środku dnia?

Ten prosty trik obniża spalanie zimą
fot. stock.adobe.com – Khaligo

Oczywiście, na samym początku musimy wybrać odpowiednie paliwo. Zwykle wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi pojazdu, aby znaleźć zalecane paliwo do waszego samochodu. Jeśli jeszcze masz wątpliwości, najlepszym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest zwrócenie się do eksperta lub przedstawiciela dealera. 

Jeśli już wiesz, jakie paliwo wybrać, możemy przechodzić do głównego procesu tankowania. Dotarcie na stację benzynową jest łatwe, ale wiedziałeś, że pora o której to zrobisz, ma ogromne znaczenie?

Tankowanie samochodu rano jest bowiem dużo lepsze, niż robienie tego w środku dnia. Ten często postrzegany za mit jest jednak w rzeczywistości prawdziwy. Ciepło wytwarza opary, które wymagają trochę miejsca w zbiorniku. Wynik? Tankując benzynę lub Diesel rano, a nawet w nocy, mamy niższe temperatury i więcej paliwa, aniżeli oparów. 

Zyskają na tym wasz budżet i zasięg. Warto więc pamiętać o tym przy kolejnym tankowaniu! Oczywiście ma to mniejsze znaczenie podczas miesięcy zimowych, ale kiedy przyjdzie wiosna, możemy na tym sporo zyskać. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News