Szeryf TIR-em wyjaśniony w kilka sekund. Tak to powinno wyglądać. Zrobił z siebie pośmiewisko na cały internet [WIDEO]

Szeryf TIR-em wyjaśniony w kilka sekund. Tak to powinno wyglądać. Zrobił z siebie pośmiewisko na cały internet [WIDEO]

szeryf-tir-posmiewisko

Podaj dalej

Jazda na suwak wciąż przerasta wielu kierowców w Polsce, a lewy pas śni im się po nocach. Ten szeryf TIR-em został jednak wyjaśniony w kilka sekund. Poniżej najlepszy przykład, jak radzić sobie z drogowymi szeryfami, którzy nie do końca znają obowiązujące w Polsce przepisy. Brawo! 

Szeryf schował głowę w piach

szeryf-tir-posmiewisko

Na poniższym nagraniu widzimy, jak kierowca z wideorejestratorem zbliża się do zwężenia. Na prawym pasie ustawione są dwa TIR-y (+jeden szeryf) i osobówka. Do końca pasa jednak jeszcze daleko, więc nagrywający zgodnie z przepisami jedzie lewym pasem. 

To oczywiście nie spodobało się szeryfowi w TIR-ze, który postanowił zjechać na lewy pas. Jego manewr był jednak na tyle nieudolny, że kierowca osobówki wyjaśnił go w kilka sekund. 

Przypominamy – w Polsce od września 2019 roku jazda na suwak została prawnie uregulowana i wszyscy mamy obowiązek się do niej stosować. Kierowca TIR-a albo o tym nie wie, albo zabolało go, że kierowca osobówki miał czelność spróbować go wyprzedzić. 

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

TIR musiał wyjechać na lewy

Na szczęście nagrywający nic sobie z niego nie zrobił i wcisnął się w lukę pozostawioną przez kierowcę TIR-a, po czym grzecznie ustawił się na prawym pasie. Tak to się powinno robić panie i panowie! 

A co do szeryfa… Wyobrażamy sobie, że musiał pięknie się zagotować. Na CB Radiu zapewne poleciała na nagrywającego piękna wiązanka, ale cóż… To już jego problem. Może na przyszłość po prostu zostanie na prawym pasie i nie będzie robił z siebie pośmiewiska?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News