Szeryf czy głupek? Kierowca TIR-a załatwił wyprzedzanie Tesli. Tego można było łatwo uniknąć [WIDEO]

Szeryf czy głupek? Kierowca TIR-a załatwił wyprzedzanie Tesli. Tego można było łatwo uniknąć [WIDEO]

Podaj dalej

W internecie pojawiło się szokujące nagranie z wypadku na autostradzie. To wyprzedzanie niestety nie zakończyło się pomyślnie… Tesla jadąca na autopilocie nie zdążyła zareagować na kierowcę TIR-a, który ni z tego ni z owego postanowił zmienić pas na lewy. Szeryf czy głupek? Oceńcie sami. 

Szeryf czy głupek?

Tesla Model 3

Potężny TIR zakończył wyprzedzanie Tesli, która poobijana nie wykonała swojego manewru. Film został opublikowany na kanale Wham Baam Teslacam na portalu YouTube. Pokazuje on potężny wypadek, jaki miał miejsce na autostradzie w Kolorado. Choć winnym wypadku był kierowca TIR-a, można było go łatwo uniknąć. 

Na filmie z przedniej kamery Tesli widzimy wyprzedzanie z lewej strony dużego TIR-a. Nagle kierowca ciężarówki postanowił jednak zmienić pas na lewy, dokładnie w miejscu, gdzie znajdowała się już Tesla. Ciężarówka uderzyła w bok Modelu 3, rozbijając okna po stronie pasażera i wysyłając samochód poza trasę. Kierowca, jadący wcześniej na autopilocie, zdołał ominąć barierki. 

Zdjęcia samochodu po wypadku pokazują, że cały prawy bok został bardzo mocno uszkodzony. Zrujnowane zostało też przednie koło po stronie pasażera, a także zderzak. 

tesla-wyprzedzanie-wypadek-tir

Wyprzedzanie zablokowane

Nic dziwnego, że Tesla została uznana przez ubezpieczyciela jako szkoda całkowita. Czy tej katastrofy przy wyprzedzaniu można było jednak uniknąć? Zdecydowanie tak! 

Jeśli ponownie obejrzycie klip, zobaczycie, że kierowca TIR-a miał włączony lewy kierunkowskaz i chciał zmienić swój pas. Wystarczyłoby, aby kierowca Tesli lekko przyhamował, wpuszczając kierowcę ciężarówki. A nawet jeśli to byłoby za dużo, wystarczyłoby, aby zachował szczególną ostrożność, widząc migacz. 

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE

Nie jest to oczywiście żadne usprawiedliwienie dla kierowcy TIR-a, który również powinien być bardziej ostrożny przy zmianie pasa. Gdyby spojrzał w swoje lusterka, z pewnością zobaczyłby zbliżającą się Teslę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News