Szczecin: Kobieta wjechała Toyotą Yaris do rzeki. Ten manewr okazał się dla niej zabójczy. Dramatyczne nagranie

Szczecin: Kobieta wjechała Toyotą Yaris do rzeki. Ten manewr okazał się dla niej zabójczy. Dramatyczne nagranie

Podaj dalej

Zderzenie samochodu z dużym zbiornikiem wodnym jest niezwykle niebezpieczne. Do takiego incydentu doszło dziś w Szczecinie w pobliżu Wałów Chrobrego. Z relacji świadków wynika, że kobieta cofając samochód wpadła do rzeki. 

szczecin-kobieta-wjechala-do-rzeki

Dramatyczne sceny w Szczecinie

Jak informuje portal RadioZet, akcja ratunkowa została już zakończona, a w pojeździe znajdowała się jedna osoba. Niestety – nie przeżyła. Jak widzimy na filmie, samochód, który prowadziła, to Toyota Yaris.

Do niecodziennego wypadku doszło w Szczecinie przy ul. Jana z Kolna. Kobieta cofając swój samochód wpadła do Odry. Nurkowie będący na miejscu i prowadzący akcję ratunkową potwierdzili, że w samochodzie znajdowała się jedna osoba. Z relacji świadków wynika, że była to kobieta. 

#PILNE: Szczecin ul. Jana z Kolna (tuż przy Wałach Chrobrego). Samochód osobowy wpadł lub wjechał do Odry. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów w tym SGRW-N. Działania trwają.

Gepostet von Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl am Donnerstag, 22. Oktober 2020

Rzecznika Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie poinformowała, że samochód został obrócony dachem do dołu. Wszystko wydarzyło się dziś około godziny 10:00. Na miejsce zdarzenia szybko dotarły służby ratunkowe, w tym policja, ratownicy medyczni, straż pożarna oraz nurkowie. 

AKTUALIZACJA: Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie potwierdziła, że za kierownicą samochodu siedział mężczyzna w wieku 30-40 lat.

Co robić w podobnych sytuacjach?

Zanurzenie się samochodem w rzece, czy jeziorze, lub innym zbiorniku wodnym, jest niezwykle niebezpieczne. Jak ratować się w takich sytuacjach?

Najważniejsze jest spróbować otworzyć szybę jak najszybciej to tylko możliwe. Najlepiej jeszcze zanim uderzymy w wodę, lub tuż po. Wtedy należy zachować spokój. Powinniśmy siedzieć w swoim samochodzie z wciąż zapiętymi pasami bezpieczeństwa. 

szczecin-kobieta-yaris-wjechała-do-rzeki

Czekamy aż poziom wody wypełni samochód docierając do poziomu naszej szyi. Nie otwieramy drzwi, gdyż będzie to niemożliwe. Nawet gdyby udało nam się to zrobić, woda zaleje samochód w kilka sekund, a my możemy wpaść w panikę. 

Opuszczamy samochód dopiero gdy woda wypełni go niemal w całości. Jeśli nie udało nam się otworzyć szyby wcześniej, musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby ją wybić. Jeśli nie podróżowaliśmy sami, niech każdy z pasażerów opuści samochód przez swoją szybę. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News