To najbardziej oszczędny Diesel na świecie! Pojawił się na sprzedaż - ma tylko 32 tys. km przebiegu. No i ta cena! [ZDJĘCIA]

To najbardziej oszczędny Diesel na świecie! Pojawił się na sprzedaż - ma tylko 32 tys. km przebiegu. No i ta cena! [ZDJĘCIA]

najbardziej-oszczedny-diesel-jaguar-2

Podaj dalej

Czy można być ekologicznym i wciąż jeździć samochodem z silnikiem typu Diesel? Jeśli nie chcesz mieć w garażu małego elektryka, albo innej hybrydy, wciąż jest dla ciebie ratunek. Pełnowymiarowy sedan z silnikiem typu Diesel też może być niezwykle oszczędny i ekologiczny. Ten Jaguar XF z niewielkim przebiegiem czeka właśnie na ciebie. 

Najbardziej oszczędny Diesel w tej klasie!

najbardziej-oszczedny-diesel-jaguar

Samochód na pierwszy rzut oka nie ma prawie żadnych oznak, że XF Diesel to coś innego, niż duży, ciężki luksusowy sedan. Jak nie spojrzysz, nie przypomina ani Priusa, ani Tesli. 

Nie daj się jednak zwieść. W momencie premiery XF Diesel miał najdłuższy zasięg ze wszystkich niehybrydowych samochodów osobowych oferowanych w USA. Ten ważący 2,5 tony luksusowy samochód charakteryzuje się spalaniem na poziomie 5,5 l/100 km. Na pełnym baku można z kolei przejechać aż 1120 kilometrów. To około 150 km więcej niż hybrydowym Priusem. Żaden inny luksusowy sedan o takiej masie nie oferuje takiego spalania. 

Pod maską pracuje wspaniały, czterocylindrowy Diesel z turbodoładowaniem, sparowany z 8-stonipwą skrzynią biegów. Jaguar został zaprojektowany w jednym celu, aby zapewniać płynne i łatwe dostarczanie mocy. Jego moment obrotowy 430 Nm to jedna z najlepszych cech, poza spalaniem. 

najbardziej-oszczedny-diesel-jaguar

Tak samo żwawy jak benzyna

Dzięki niemu Diesel XF jest tak samo żwawy jak czterocylindrowe silniki benzynowe, dla których olej napędowy miał być alternatywą. 

Oczywiście, powiecie, że Diesel traci moc przy wyższych obrotach. Jasne, od 0 do 100 km/h niektóre benzyny będą szybsze. Ale jeśli chodzi o styl, komfort i spalanie, nic nie może równać się temu Dieslowi. Ten konkretny egzemplarz Jaguara XF Diesel z 2017 roku ma przejechane tylko 31 395 kilometrów. To kluczowy aspekt zakupu takiego samochodu. 

najbardziej-oszczedny-diesel-jaguar

Jaguar z tym przebiegiem w dobrej cenie

Nawet ze światowej klasy układem napędowym z silnikiem typu Diesel, to wciąż Jaguar. Jeśli więc zdecydujesz się na jego zakup, lepiej wymień olej, jeśli chcesz, aby samochód długo ci posłużył. Zresztą, cokolwiek to nie będzie, to po zakupie warto dokonać takiej czynności. 

Samochód kosztuje 30 000 dolarów i jest dostępny w salonie Dax Deals w Północnej Karolinie. Za te pieniądze otrzymujemy samochód, który może mieć spalanie na poziomie Toyoty Prius. A przy tym nie ryzykujesz, że przechodnie lub rowerzyści będą się z ciebie śmiać. 

PILNE: Tankując to nowe paliwo samochód pali 3X więcej! Kierowcy są wściekli: „Nikt mnie o tym nie poinformował”

najbardziej-oszczedny-diesel-jaguar

Przeczytaj również