Subaru WRX z filmu "Baby Driver" może być twoje. Jest jeszcze mocniejsze i bardziej szalone!

Subaru WRX z filmu "Baby Driver" może być twoje. Jest jeszcze mocniejsze i bardziej szalone!

Baby-Driver-Subaru-3

Podaj dalej

Jesteś fanem Subaru, a do tego spodobał ci się film „Baby Driver”? Masz zatem szczęście, bo samochód kaskaderski z filmu pojawił się na aukcji na portalu eBay. Z opisu dowiadujemy się, że ten konkretny model to zmodyfikowany WRX z 2006 roku, który został wykorzystany do otwierającej sceny napadu na bank. 

Jeszcze mocniejsze Subaru

Baby-Driver-Subaru-3

Samochód został stworzony specjalnie do akrobacji kaskaderskich. Oznacza to, że ma zespół napędowy WRX STI z 2,5 litrowym silnikiem o mocy 304 KM. 

Modyfikacje nie kończą się jednak na wymianie jednostki napędowej. Pod maską znajdziemy także kute tłoki, sprzęgło Exedy Stare 1 oraz tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Model ten ma również hydrauliczny hamulec ręczni i przedni dyferencjał OS Giken. 

Dodatki STI

Baby-Driver-Subaru-3

Ze względu na to, że pozostałe samochody użyte w filmie były czerwone, ten konkretny WRX także został pomalowany na ten kolor. Jest także wyposażony w zestaw wskaźników WRX STI oraz inne „funkcjonalne akcesoria STI”. 

baby driver subaru

Na ten moment cena do przebicia wynosi 16 744 euro (75 tys. złotych), jednak cena minimalna nie została osiągnięta. Nie trzeba dodawać, że samochód prawdopodobnie osiągnie dużo większą kwotę. W 2017 roku bardzo podobny samochód użyty w filmie został sprzedany za 60 892 euro (273 tys. złotych). 

Autentyczność i dokumentacja w przypadku samochodów filmowych są bardzo ważne. Oznacza to, że pojazd jest wyposażony w arkusz budowy, rachunki, wywiady z kaskaderem, a także dopasowane zrzuty ekranu. 

Baby Driver to film akcji z 2017 roku, w którym Ansel Elgort wciela się w rolę młodego kierowcy. Dołączyli do niego m. in. Kevin Spacey, Jamie Foxx, Jon Hamm, czy Jon Bernthal. Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i widzów, a jego box office wyniósł oszałamiające 226 milionów dolarów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News