Do ilu rozbuja się stary Diesel 1.9 z przebiegiem ponad MILIONA km na autobahnie? Tego się nie spodziewaliśmy [WIDEO]

Do ilu rozbuja się stary Diesel 1.9 z przebiegiem ponad MILIONA km na autobahnie? Tego się nie spodziewaliśmy [WIDEO]

Podaj dalej

Internet pełen jest filmików z niemieckich autobahn, na których możemy zobaczyć maksymalną prędkość potężnych super samochodów. Na szczęście nie brakuje też filmów pokazujących normalnych, czy starych samochodów. Ten konkretny Volkswagen Golf III z silnikiem Diesel 1.9 SDI ma na liczniku prawie 1 100 000 km. Do ilu rozbuja się na autostradzie?

Apple wprowadza usługę płatnych podcastów

Ten Diesel daje radę!

To jasne, że 26-letni Volkswagen Golf ze stalowymi felgami nie jest zbyt emocjonującym samochodem. Na ten film warto zwrócić jednak uwagę z innego powodu. Stary Diesel ma przejechane ponad 1 milion kilometrów. 

volkswagen-golf-diesel-milion

Kanał YouTubowy TopSpeedGermany chętnie bierze na testy stare, nieco zużyte już samochody. Nie tak dawno sprawdzili Mercedesa Klasy E w kombi z 2003 roku, a teraz nadszedł czas na Volkswagena Golfa z 1995 roku. 

Pod jego maską znajduje się wolnossący silnik typu Diesel o oznaczeniu SDI. Z pojemności 1.9 Volkswagen „wycisnął” oszałamiające 67 KM i 124 Nm momentu obrotowego. Jak na Diesla zbudowanego ponad ćwierć wieku temu, rozpędzanie się do prędkości maksymalnej nie wygląda nawet najgorzej. Choć pod koniec robi się bardzo głośno. 

Prędkość maksymalna…

26 lat i wiele kilometrów później mały Volkswagen wciąż może osiągać prędkości znacznie przekraczające zwykłe ograniczenia autostradowe prawie na całym świecie. Po takim czasie rozpędził się do 170 km/h, co jest wynikiem godnym podziwu. 

Przy okazji tego filmu warto wspomnieć, że to model dwudrzwiowy, który został wycofany w połowie cyklu życia 7. generacji. Podobnie jak rodzaj nadwozia, również silniki typu Diesel czeka przysłowiowa siekiera. 

Bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące emisji zmuszą prędzej czy później Volkswagena do wycofania silników wysokoprężnych nawet z tak kultowego modelu, jakim jest Golf. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News