Sporty motorowe – jak obstawiać u bukmachera?

Sporty motorowe – jak obstawiać u bukmachera?

sporty-motorowe-jak-obstawiac-u-bukmachera-formula-1-typy-bukmacherskie-f1

Podaj dalej

Ustawa hazardowa została wprowadzona w 2017 roku i od tego czasu można zauważyć stały rozwój branży zakładów bukmacherskich. Obecnie na rynku znajduje się coraz więcej podmiotów, dlatego też nic dziwnego, że zyskują na tym gracze, którzy mogą korzystać z rosnącej konkurencji. W ofercie pojawia się coraz więcej sportów motorowych, z których chętnie korzystają gracze.

Sporty motorowe

W ofercie zakładów bukmacherskich jest kilka sportów motorowych, które cieszą się niezłą popularnością. Na pierwszym miejscu, szczególnie w naszym kraju, trzeba wyróżnić żużel, jednak jest on sportem okresowym. Co oznacza, że jest dostępny tylko w określonym czasie, gdy warunki pozwalają na rywalizację. Żużel cieszy się ogromną popularnością wśród lokalnych kibiców, a także graczy zakładów bukmacherskich. Można to zauważyć również po ruchach samych bukmacherów, którzy zdecydowali się mocno wejść w kwestie sponsoringu tej dyscypliny. Mniej więcej od kwietnia do listopada mamy dominację w sportach motorowych związaną z pojawieniem się żużla w ofertach zakładów bukmacherskich.

Jakie sporty motorowe można obstawiać u bukmachera?

– Żużel
– Formuła 1
– Wyścigi samochodowe
– Wyścigi motocykli

sporty-motorowe-jak-obstawiac-u-bukmachera-formula-1-typy-bukmacherskie-f1

Na kolejnym miejscu trzeba wyróżnić wyścigi Formuły 1. W przeszłości ta dyscyplina w naszym kraju cieszyła się jeszcze większą popularnością ze względu na udział Roberta Kubicy. Jednak trzeba przyznać, że ostatni sezon był znakomity i wiele osób zainteresowało się ponownie wyścigami F1. Do samego końca trwała rywalizacja w klasyfikacji generalnej o tytuł Mistrza Świata pomiędzy Lewisem Hamiltonem a Maksem Verstappenem. Ostatecznie doświadczony Brytyjczyk musiał uznać wyższość młodego Holendra, jednak fani, a także typerzy zakładów bukmacherskich, już dzisiaj mogą szykować się na rozpoczęcie kolejnej kampanii, w której zapowiadane są solidne zmiany. Klasycznie dojdzie do rotacji w poszczególnych zespołach związanych z transferami zawodników, ale bardziej interesujące mogą być zmiany sprzętowe. Czy Mercedes i Red Bull utrzymają się na konstruktorskim tronie?

W sportach motorowych, które są dostępne w zakładach bukmacherskich, dostępne są również poszczególne wyścigi motorowe, a także rajdy samochodowe, jednak nie cieszą się one na ten moment tak dużą popularnością, jak wspominane powyżej dyscypliny. Być może istotnym czynnikiem, który wpływa na taki bieg wydarzeń, jest fakt, że nie są one dostępne w popularnych kanałach telewizyjnych.

Co typujemy na Zagranie.com?

– Żużel – najpopularniejsze wydarzenia
– Formuła 1 – wszystkie wyścigi w kalendarzu
– Rajdy samochodowe

Jak obstawiać sporty motorowe?

sporty-motorowe-jak-obstawiac-u-bukmachera-formula-1-typy-bukmacherskie-f1

Obstawianie sportów motorowych, podobnie jak i innych dyscyplin, nie należy do łatwych. Gdyby tak było typerzy na całym świecie, koncentrowaliby się na obstawianiu wyścigów Formuły 1 czy też żużla, a następnie spędzali resztę roku na Malediwach. Tak jak w przypadku piłki nożnej i tak również w tych dyscyplinach dochodzi do wielu niespodzianek. W poprzednim sezonie F1 zakłady bukmacherskie bardzo często faworyzowały Lewisa Hamiltona i Maksa Verstappena pod kątem wygranej w nadchodzącym wyścigu, a także kwalifikacjach. Kursy na tych zawodników były bardzo niskie, ponieważ często notowali oni wygrane, jednak trzeba przypomnieć, że kilkukrotnie zdarzyło im się mocno rozczarować typerów, czy to w eliminacjach, czy też wyścigu głównym. W związku z zażartą rywalizacją tych kierowców doszło do sytuacji, w której obaj nie dokończyli wyścigu, na czym poległo wielu typerów.

W obstawianiu sportów motorowych trzeba brać pod uwagę czynniki zewnętrzne. Na przykładzie Formuły 1 decydujące może okazać się przygotowanie sprzętowe pod konkretny wyścig, a także profil toru. W tym miejscu warto korzystać ze statystyk, które są dostępne dla graczy i sprawdzać, jak w poprzednich latach na konkretnym GP radził sobie wybrany kierowca. Pamiętajmy, że obstawiając wyścigi powinno, bazować się na rezultatach, które kierowcy osiągają w wyścigu, ale bardzo ważne są również kwalifikacje. Jeśli faworyt rozczaruje w kwalifikacjach i będzie startował z dalszej pozycji, to można złapać bardzo ciekawy kurs na osiągnięcie przez niego chociażby miejsca na podium, ponieważ przebicie się przez całą stawkę nie będzie łatwym zadaniem. Analogicznie, jeśli faworyt znajduje się na pole position, a jego główny konkurent daleko w tyle – kursy będą mocno zaniżone.

W sportach motorowych trzeba brać również pod uwagę prognozę pogody. Jeśli chodzi o żużel, to często dochodzi do przełożenia rywalizacji związanych z niekorzystną aurą, która uniemożliwia sprawiedliwe zawody. W Formule 1 często decydujący dla losów wyścigu jest stan toru, a na ten ogromny wpływ ma pogoda. Było to widać w poprzednim sezonie, kiedy kilka razy lider wyścigu tracił prowadzenie ze względu na padający deszcz i brak zjazdu do alei serwisowej.

Gdzie obstawiać sporty motorowe?

W związku z dynamicznym rozwojem branży zakładów bukmacherskich obecnie sporty motorowe można obstawiać praktycznie u większości operatorów. Pamiętajmy jednak, że na ich stronach nie jest możliwe skorzystanie z propozycji nielegalnych bukmacherów, ponieważ granie u takich firm grozi konsekwencjami prawno-finansowymi.

Redakcja portalu Zagranie.com stworzyła specjalny ranking zakładów bukmacherskich do obstawiania sportów motorowych z podziałem na dyscypliny. Wspomniany ranking uwzględnia wyłącznie podmioty, które uzyskały licencję Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów sportowych.

Jeśli chodzi o żużel, to bardzo wysoko w notowaniach znajduje się bukmacher STS, czyli największy operator w naszym kraju. Solidną ofertę i wiele zdarzeń posiada również forBET. Nie można także zapominać o sponsorze całej ligi, czyli eWinnerze. Na podstawie proponowanych ofert można jednak stwierdzić, że bukmacherzy stale starają się wyznaczać nowe granice i proponują coraz to ciekawsze zdarzenia, co jeszcze kilka lat temu nie miało miejsca.

Formuła 1 to z kolei miejsce, w którym należy wyróżnić BETFAN. Jest to stosunkowo młody bukmacher na polskim rynku, ale trzeba przyznać, że szybko zyskał uznanie wśród graczy. Solidną ofertę na F1 posiada również lider branży, czyli wspominany wcześniej STS, a także Superbet, który z przytupem wszedł na polski rynek.

Najnowsze informacje ze świata sportów motorowych -> https://wrc.net.pl/category/motorsport

Serwis Zagranie.com współpracuje tylko z legalnymi bukmacherami, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager i redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News