PILNE: Skoda pracuje nad zupełnie nowym kombi? Będzie większe i dużo tańsze od Fabii [ZDJĘCIA]

Skoda potwierdziła, że nowa Fabia nie będzie dostępna w nadwoziu kombi. Ale czeski producent pracuje już nad większym i tańszym samochodem. Wydawało się, że klienci czeskiej marki nie będą mieli wyjścia jak sięgnąć po droższa Octavię, jeśli będą chcieli kombi. Chyba, że nadejdzie bardziej praktyczna Slavia. 

skoda-slavia-fabia-kombi-2
Podaj dalej

Skoda stworzy mniejsze kombi?

skoda-slavia-fabia-kombi-2

Małe i tanie auta są wypierane z rynku i Skoda nie jest tu żadnym wyjątkiem. Wszystko za sprawą Unii Europejskiej i kolejnych przepisów i obostrzeń powodujących, że małe auta po prostu nie są opłacalne. 

Wymogi nakładane przez UE na producentów oznaczają zbyt duże obciążenie cenowe, wynikające z uzasadnionych obaw producentów o ich sprzedaż. Przykładem może być Fabia kombi, która w pieniądzach opłacalnych dla Skody po prostu nie będzie się sprzedawać. 

Samochód ten miał świetne wyniki sprzedaży, ale klienci chcący kupić czeskie kombi, będą musieli sięgać po Octavię, która zaczyna się od nieco ponad 100 tys. złotych. Jeśli będziecie chcieli nieco lepszą specyfikację i silnik, będziecie musieli zapłacić już o 20 000 zł więcej. 

Cena jest zaskakująco niska

skoda-slavia-fabia-kombi-2

Ale to „tylko” problem Unii Europejskiej. Nawet te same modele poza UE kosztują znacznie mniej. Skoda poza Europą oferuje samochody, które wciąż opierają się na wyjątkowym stosunku jakości do ceny. Ostatni to najtańszy model marki, nowa Slavia. Ma ona oferować to, co niegdyś pierwsza Octavia, czy późniejszy Rapid, za cenę około 50 000 zł. 

Dopóki na naszym kontynencie będą rządzić brukselskie przepisy, Slavia nie trafi tu do sprzedaży. Jak pokazuje ilustrator Theo Chin, na fundamentach sedana Skoda mogłaby zbudować kombi – Slavię. 

Poniższe zdjęcia pokazują, że kombi wygląda naprawdę świetnie. Dla Skody nie byłoby to wiele pracy, a wynikiem byłby większy samochód, który dzięki swojej prostocie będzie tańszy niż Fabia. Czy coś takiego stanie się rzeczywistością, przynajmniej w Indiach? Mamy taką nadzieję! Ten samochód byłby bardzo konkurencyjny w swojej klasie. 

Przeczytaj również