Skoda Kodiaq kontra Porsche Cayenne w ciężkim terenie. Zwycięzca mógł być tylko jeden [WIDEO]

Skoda Kodiaq kontra Porsche Cayenne w ciężkim terenie. Zwycięzca mógł być tylko jeden [WIDEO]

skoda-kodiaq-kontra-porsche-cayenne-suv

Podaj dalej

Rynek jest tak nasycony różnego rodzaju samochodami, że praktycznie każdy kupujący znajdzie dla siebie samochód w nadwoziu typu SUV. Niektóre z nich są duże, potężne i luksusowe, podczas inne mogą być małe, zwinne i relatywnie tanie. Jednak wszystkie mają podwyższone zawieszenie, aby podtrzymać ideę przydatności do jazdy w terenie. W nowym filmie portalu Carwow dziennikarze sprawdzają, który z dwójki – Porsche Cayenne i Skoda Kodiaq – jest lepszy w terenie. 

Porsche vs Skoda w terenie

Porsche napędzane jest hybrydowym układem napędowym, który obejmuje zelektryfikowany, turbodoładowany 3-litrowy silnik V6. Zestaw generuje łącznie 462 KM i dysponuje momentem obrotowym 700 Nm z ośmiobiegową skrzynią biegów. Dużo tańsza Skoda skrywa pod maską 2-litrowy turbodoładowany silnik o mocy 245 KM i momencie obrotowym 370 Nm. Ma też 7-stopniowy automat. W tym względzie braki czeskiego SUV-a są widoczne gołym okiem, ale nie o to w tej konkurencji chodzi. 

Porsche miało tylko jedną okazję do wykorzystania swojego potężnego układu napędowego podczas wyścigu dwóch SUV-ów pod górę. Tę konkurencję wygrało bez problemu, podczas gdy Skoda walczyła o przyczepność po bardziej śliskiej stronie wzgórza. Po zmianie stron Porsche miało jednak wystarczającą moc, aby pokonać Skodę. Tym razem jednak czeski SUV był dużo, dużo bliżej. 

Zwycięzca mógł być tylko jeden, choć rywalizacja była zacięta

porsche cayenne wraca do serwisów
fot.Porsche

Pozostałe wyzwania dotyczyły możliwości terenowych SUV-ów. Dziennikarze sprawdzali możliwości zawieszenia, kątów natarcia i zejścia, równowagi, czy prześwitu. Skoda jest tańsza od Cayenne, ale w tych testach może dorównywać niemieckiemu SUV-owi, który jednak miał więcej finezji. 

Cayenne wygrało tę rywalizację, zdobywając 8 punktów, przy 6 które zgromadziła Skoda. Wątpliwe, aby jakikolwiek właściciel pokonał swoim samochodem tak rygorystyczny, terenowy tor. Ale jeśli wyzwanie się pojawi, powinni być w stanie sobie poradzić z każdą przeszkodą tego typu. Producenci samochodów oferują całe spektrum crossoverów i SUV-ów, a wiele z nich nigdy nie opuszcza chodnika. Jednak większość nowoczesnych ma wystarczające możliwości, aby dobrze się bawić w terenie.Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News