Rząd wstrzymuje wypłaty popularnego dodatku finansowego! Pieniądze nie trafią na konta

Rząd wstrzymuje wypłaty popularnego dodatku finansowego! Pieniądze nie trafią na konta

dodatek mieszkanie

Podaj dalej

Rząd zdecydował się podjąć drastyczne kroki i wstrzymać wysoki dodatek finansowy. Pieniądze, które miały trafić na konta setek tysięcy osób zostaną wstrzymane. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dodatek finansowy zostanie przywrócony. Cała sytuacja jest kuriozalna i budzi mieszane emocje. 

Ten dodatek nie trafi na konta bankowe

800 plus 500 świadczenie dodatek pieniądze tusk
fot. freepik.com – roman-

Pieniądze, które miały trafić do setek tysięcy osób w ramach dodatku, zostały zamrożone. Premie klimatyczne za samochody elektryczne nie będą wypłacane również w Szwecji. Powodem jest to, że Szwedzka Agencja Transportu… nie sporządziła stosownych formularzy. 

Urząd nie chce ujawniać, jaką dokładnie dokumentację muszą złożyć właściciele elektrycznych samochodów. – Celowo zdecydowaliśmy się nie być zbyt szczegółowymi. Nie mamy jasnego obrazu, jak to wygląda u rożnych sprzedawców detalicznych – powiedział Jonny Geidne ze Szwedzkiej Agencji Transportu. 

Ogromne pieniądze z ZUS dla milionów Polaków. Dużo zyskasz jeśli złożysz wniosek dopiero po 1 lipca

7 listopada ubiegłego roku rząd z jednodniowym wyprzedzeniem zniósł premię klimatyczną dla samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in w Szwecji. Spowodowało to pośpiech w salonach, które tylko jednego dnia sprzedały 1000 samochodów. Oznaczało to również, że każdy, kto otrzymał samochód z bonusem klimatycznym dostarczony po 8 listopada, musiał udowodnić, że zamówił samochód przed datą zakończenia. 

Ale chaos i zamieszenie wokół dofinansowania

dodatek mieszkanie
fot. Freepik/mrshing08

Problem polega również na tym, że właściciele samochodów muszą wypełnić formularz, który nie istnieje. Jeszcze sześć miesięcy po ogłoszeniu przez rząd szwedzkiej Agencji Transportu nie udało się opracować nowych formularzy. Teraz wypłaty premii klimatycznej są czasowo wstrzymane. A właściciele samochodów również nie mogą się o nią ubiegać. Dodatek ten zwykle wynosił od 20 do 30 tysięcy złotych i powinien trafić na konta po nieco ponad 6 miesiącach od zakupu. Teraz nabywcy samochodów muszą czekać. 

Szwedzka Agencja Transportu ma nadzieję, że formularz zostanie wydany w ciągu 24 tygodni, ale jak dotąd jest to tylko nadzieja. – Naszym celem jest rozpoczęcie wysyłania formularzy zgłoszeniowych w 24. tygodniu. Ale wysyłka odbywać się będzie etapami począwszy od pierwszego wprowadzenia pojazdów do ruchu. Dzieje się tak, aby ci, którzy czekali najdłużej, otrzymali swoje wypłaty tak szybko, jak to możliwe. Obecnie szacujemy, że od momentu otrzymania wniosku przez Szwedzką Agencję Transportu do momentu wypłaty premii zwykle minie około 14 dni, mówi Jonny Geidne, śledczy w Szwedzkiej Agencji Transportu.

Ale jaką dokładnie dokumentację muszą załączyć właściciele samochodów, pozostaje tajemnicą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News