Rząd wprowadza nowy dodatek 1400 zł na stałe! Miliony Polaków otrzymają pieniądze na swoje konta

Rząd wprowadza nowy dodatek 1400 zł na stałe! Miliony Polaków otrzymają pieniądze na swoje konta

pieniądze dodatek rodzice dziecko

Podaj dalej

Inflacja i drożyzna cały czas dają się we znaki polskim rodzinom, a rząd nie przestaje zasypywać nas kolejnymi programami dofinansować i świadczeń. Ten nowy dodatek, który miał być jednorazowy, zostanie jednak z nami na dłużej. We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt wprowadzający dodatek jako stałe świadczenie. Pieniądze trafią do milionów Polek i Polaków. 

Nowy dodatek zostanie na stałe

płatność gotówka karta blik przelew
Pixabay

Tysiące polskich rodzin nie mogłaby obejść się bez co miesięcznych świadczeń i dodatków. Wysokie ceny praktycznie wszystkich produktów, a także wciąż bardzo wysoka inflacja sprawiają, że koszty życia są wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Na szczęście dodatek taki jak ten pozwala choć odrobinę podreperować domowy budżet. 

W trudnym położeniu znajdują się także polscy emeryci, którzy niejako zdani są na wysokość swojej miesięcznej emerytury. Rządzący nie zapominają jednak o tej grupie społeczeństwa, proponując im na stałe wysoki dodatek do comiesięcznej emerytury. 

Na portalu Twitter Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej czytamy: – Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o kolejnym dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Przedłożony przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, wprowadza 14. emeryturę jako stałe świadczenie. 

Ogromne pieniądze dla polskich emerytów

dodatek 500 plus pieniądze świadczenie od rządu
fot. freepik.com – roman-

Oznacza to, że wszyscy emeryci będą od teraz co roku otrzymywać nie tylko 13, ale i 14. emeryturę jako stałe świadczenie. Z prostych obliczeń wynika, że średnio każdy emeryt otrzyma 1400 zł, jednak wysokość dodatkowego świadczenia będzie wynikała z podstawowej wysokości świadczenia. 

– Na wypłatę 14. emerytury rząd przeznaczy ok. 11,6 mld złotych. Otrzyma ją ok. 8,3 mln emerytów i rencistów. 6,8 mln osób w pełnej wysokości w kwocie najniższej emerytury oraz ponad 1,5 mln osób w wysokości niższej, z racji na wysokość otrzymywanych świadczeń powyżej 2900 zł miesięcznie. 

Oprócz tego na konwencji PiS w miniony weekend Jarosław Kaczyński obiecywał także wprowadzenie darmowych leków dla wszystkich powyżej 65. roku życia. Pomocą tą mają być objęte także osoby, które nie skończyły 18. roku życia. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News