Rozebrał Dacie Sandero z przebiegiem 27 tys. km. Był w kompletnym szoku, gdy to zobaczył [WIDEO]

Rozebrał Dacie Sandero z przebiegiem 27 tys. km. Był w kompletnym szoku, gdy to zobaczył [WIDEO]

dacia-sandero-27-tys-przebiegu

Podaj dalej

Dacia Sandero to jeden z najbardziej popularnych samochodów i to nie tylko na polskim rynku. Samochód cieszy się ogromną popularnością głównie ze względu na swoją cenę i prostotę. Ale niestety – ten konkretny egzemplarz „wystarczył” tylko 27 087 kilometrów. Znany mechanik postanowił podzielić się materiałem z naprawy. 

Dacia nadawała się do kompletnego remontu

dacia-sandero-27-tys-przebiegu

Bardzo często taniej, wcale nie znaczy lepiej. Pokazuje to ten przykład Sandero, które po 27 000 kilometrów wymagało całkowitego remontu silnika. Dacia napędzana jest silnikiem benzynowym o pojemności 0.9 l i mocy 90 koni mechanicznych. 

Mechanik prowadzący kanał Auto Challenge na portalu YouTube podzielił się relacją z całej naprawy. Dacia miała usterkę wypalonego tłoka, czyli potocznie mówiąc – dziurę w tłoku. 

Taka naprawa wiąże się z kompletnym remontem silnika. Jak dowiadujemy się z filmu, ktoś próbował wcześniej wymieniać wtryskiwacze, cewkę i świece na tym cylindrze, ale to nie pomogło. Dacia potrzebowała czegoś więcej. 

dacia-sandero-27-tys-przebiegu

Koszt ogromny

Mechanik dokonał więc pomiaru ciśnienia na cylindrze i okazało się, że po prostu go nie ma. Po weryfikacji kamerką okazało się, że wystąpiła dziura w tłoku, a sam cylinder wyglądał na nieuszkodzony. 

Dacia musiała więc mieć rozebrany cały silnik w celu lepszej weryfikacji. W filmie obejrzymy demontaż głowicy, zakup nowych części, montaż a także składanie wszystkiego w jedną całość. Przybliżony koszt naprawy wyniósł… 2000 euro (9100 zł). 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News