Rosja: Korzystają z silników odrzutowych i Diesla do odkażania ulic w czasach pandemii koronawirusa

Rosja: Korzystają z silników odrzutowych i Diesla do odkażania ulic w czasach pandemii koronawirusa

Podaj dalej

Cały świat jest zajęty odkażaniem ulic i miejsc publicznych z pomocą różnych środków. Takie działania mają pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Rosja zajęła się odkażaniem ulic w najbardziej rosyjski możliwy sposób. 

Do tego celu Rosja korzysta z pojazdów wojskowych wyposażonych w silniki odrzutowe. Z ich pomocą rozpylają środki dezynfekujące. Oglądanie poniższego nagrania jest niezwykle satysfakcjonujące. 

Klip pochodzi z Czelabińska, maista położonego w pobliżu gór Ural w zachodniej Rosji. Podobne pojazdy wykorzystywane są jednak w całym kraju. 

Pomysł jest stosunkowo prosty. Silniki odrzutowe zostały przeprojektowane w gigantyczne maszyny dezynfekujące trzypomocowane do zwykłych ciężarówek wojskowych napędzanych silnikami Diesla. Oznacza to, że środek dezynfekujący można rozpylać we wszystkich kierunkach z prędkością samolotu odrzutowego. Dosłownie.

Musicie przyznać, że taki widok jest wyjątkowo rosyjski. Jedynym sposobem, aby uczynić go jeszcze bardziej rosyjskim byłoby chyba tylko zbudowanie podobnego pojazdu do dostarczania wódki. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News