Richard Hammond odkupił swój stary samochód. Już pierwszego dnia po sprzedaży żałował [WIDEO]

Richard Hammond odkupił swój stary samochód. Już pierwszego dnia po sprzedaży żałował [WIDEO]

richard-hammond-jaguar-2

Podaj dalej

Jako dziennikarz motoryzacyjny i celebryta, Richard Hammond miał w swojej karierze kilka ciekawych samochodów. Prezenter ma ogromny apetyt na klasyczne samochody, więc zrozumiałe jest, że lista jest pełna starych aut. 

Richard Hammond nie mógł żyć bez tego samochodu

W przeciwieństwie do kolekcji samochodów, które sprzedawał wcześniej, Richard Hammond przyznał, że żałuje sprzedaży jednego konkretnego egzemplarza. Mowa o Jaguarze XJR, a konkretnie czarnego modelu z 1999 roku. Dlaczego Hammond tak bardzo uwielbia ten samochód?

Według niego samochód kupił od scenarzysty Top Gear Richarda Portera. Miał go przez kilka lat, ale sprzedał go ze względu na brak miejsca w garażu. I natychmiast tego pożałował. 

Na szczęście ten konkretny Jaguar XJR został wystawiony na sprzedaż przez jednego dealera o nazwie Absolute Classic Cars. Był nawet reklamowany jako stary samochód Hammonda, który miał tylko jednego właściciela po słynnym prezenterze. Wyobraź więc sobie minę dealera, gdy to Richard Hammond zadzwonił, aby kupić samochód. 

Jaguar XJR do salonu kosmetycznego

Poniższy film pokazuje reakcję Brytyjczyka, gdy ten ponownie zasiadł za kierownicą swojego starego samochodu. Możemy zobaczyć wspomnienia malujące się na jego twarzy, gdy tylko usiadł na fotelu kierowcy. 

Po odjechaniu od dealera Richard Hammond natychmiast przywiózł Jaguara XJR i rozpoczął prace renowacyjne. Chciał przywrócić samochód do nieskazitelnego stanu. Mimo ponad 20 wieku na karku, auto miało tylko kilka skaz. Praca renowacyjna raczej nie była specjalnie trudna. 

Efekt będzie widoczny dopiero w nadchodzących tygodniach, ale z pewnością warto będzie na niego poczekać. Gratulacje dla Hammonda, że odzyskał swój ukochany samochód. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News