Rewolucyjny bagażnik rowerowy! Śmiesznie tani i banalny w montażu sposób na przewóz roweru [WIDEO]

Rewolucyjny bagażnik rowerowy! Śmiesznie tani i banalny w montażu sposób na przewóz roweru [WIDEO]

bagaznik-rowerowy-tani-i-prosty-sposob

Podaj dalej

Każdy miłośnik rowerów musiał kiedyś to przeżyć. Tradycyjny bagażnik rowerowy jest upierdliwy w montażu i drogi w zakupie. To z pewnością nie jest najwygodniejsza rzecz do zrobienia, biorąc pod uwagę ich nieporęczne rozmiary. Nie ma jednak łatwiejszego sposobu… A przynajmniej nie było do dziś. 

Rewolucyjny bagażnik rowerowy

bagaznik-rowerowy-tani-i-prosty-sposob

Ktoś na platformie Kickstarter zaproponował zupełnie nowe rozwiązanie na bagażnik rowerowy. Ułatwi ono przewożenie roweru – produkt nazwany jest po prostu łatwym uchwytem na rower lub EBM. Umożliwia on umieszczenie roweru do góry nogami na dachu samochodu. Wszystko za pomocą dwóch podkładek i trzech pasów, aby zabezpieczyć je na miejscu. 

Dwa dedykowane pasy trzymają przednią kierownicą, a trzeci pas, znacznie większy, trzyma na tylnym drążku siodełko. Jak widać na zamieszczonym poniżej filmie, ten bagażnik rowerowy jest dużo łatwiejszy w użyciu, nie wspominając o przewożeniu go w samochodzie. 

bagaznik-rowerowy-tani-i-prosty-sposob

Wszystko dlatego, że cały bagażnik rowerowy sprowadza się do dwóch klocków i trzech pasków. Nie ma żadnych nieporęcznych i niewygodnych stojaków. 

Kilka sekund i gotowe

Proces instalacji obejmuje cztery proste kroki – najpierw musisz założyć dwie podkładki na kierownicę. Następnie umieścić rower na belkach dachowych, a na końcu zabezpieczyć kierownicę i siodełko odpowiednimi pasami. Gotowe. 

Elastyczne klocki od samego początku zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do większości kierownic. Pasy mogą wytrzymać duże siły odśrodkowe, boczne, przyspieszenia i hamowania. Mimo wszystko, jeśli masz założony nawet tak prosty bagażnik dachowy, nie powinieneś przekraczać prędkości 120 km/h. 

Kampania na Kickstarterze zyskuje na popularności, więc jeśli chcesz uzyskać własny wkład, darowizna w wysokości 30 dolarów (120 złotych) gwarantuje pakiet wczesnej wysyłki, która rozpocznie się w lipcu. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News