Putin chce zamordować Elona Muska? Tajemniczy wpis właściciela Tesli na Twitterze: "miło było was poznać"

Putin chce zamordować Elona Muska? Tajemniczy wpis właściciela Tesli na Twitterze: "miło było was poznać"

elon-musk nie może kupic twittera

Podaj dalej

Elon Musk odpowiedział na groźby, które rzekomo wysunął przeciwko niemu Dmitirij Rogozin, szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos. Właściciel Tesli zasugerował, że może umrzeć „w tajemniczych okolicznościach” w równie tajemniczym tweecie, który opublikował w niedzielę wieczorem. 

Elon Musk w tarapatach?

Elon Musk rozwiązał problem głodu na świecie?
screen: Youtube TED

– Jeżeli umrę w tajemniczych okolicznościach, miło było was poznać napisał Elon Musk wkrótce po tym, jak przekazał wiadomość od Rogozina. Rosjanin miał oskarżyć Muska o „zaangażowanie w dostarczanie faszystowskim siłom na Ukrainie wojskowego sprzętu komunikacyjnego. Dodał, że: – w tym celu Elon, zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności jak dorosły – bez względu na to, jak bardzo będziesz się wygłupiał. 

Rogozin powtarza retorykę, jakoby inwazja Rosji na Ukrainę była związana z „denazyfikacją” sąsiedniego kraju. W swoich rzekomych komentarzach rosyjski urzędnik twierdzi, że Starlink, firma prowadzona przez Muska, dostarczała sprzęt na Ukrainę i była wspomagana przez Pentagon. 

W rzeczy samej, Musk napisał na Twitterze w lutym, że „usługa Starlink jest teraz aktywna na Ukrainie. Więcej terminali wkrótce.” Jak donosi The Washington Post, rząd federalny USA zapłacił miliony dolarów za znaczą część kosztów sprzętu i transportu. 

elon musk dart asteroida
fot. pixabay

Putin gra w swoją grę

Rogozin powiedział również, że Musk zostanie „pociągnięty do odpowiedzialności jak dorosły” za swoje rzekome czyny. Dyrektor Starlink i Tesla odpowiedział, że „słowo nazistowski nie oznacza tego, co wydaje się robić”. 

Rosyjski rząd próbował przeforsować argument denazyfikacji, aby powołać się na drugą wojnę światową – historyczną dumę narodu rosyjskiego. Kilku ekspertów powiedziało jednak w marcu, że strategia jest „szkodliwym zniekształceniem i rozmyciem historii”, co jest częścią długotrwałej próby delegitymizacji Ukrainy. 

Wiadomość była wyraźnym nawiązaniem do doniesień o zamachach dokonywanych przez państwo rosyjskie. Na przykład BBC niedawno poinformowało, że rosyjski agent powiązany z tajnym oddziałem zabójców 13 razy śledził Borysa Niemstowa, rywala Putina, zanim ostatecznie został zamordowany w 2015 roku. Został zabity zaledwie kilka dni przed tym, jak miał poprowadzić protest przeciwko aneksji Półwyspu Krymskiego przez Rosję. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News