Przejechał swoim samochodem 1,6 mln kilometrów i wygrał zakład! Ten silnik jest "prawie" nie do zdarcia [WIDEO]

Pierwszy i jedyny właściciel przejechał swoim samochodem 1,6 miliona kilometrów! Zajęło mu to 30 lat i trzeba przyznać, że to dość niezwykłe, że trzymał swoje Volvo przez tyle lat. Zazwyczaj pierwszy właściciel sprzedaje samochód nie później niż po kilku latach i maksymalnie dwustu, trzystu tysiącach kilometrów. Ale nie ten gość. 

volvo-740-milion-mil
Podaj dalej

Rekordowe Volvo 740

volvo-740-milion-mil

Przejechanie 10 000 kilometrów to żaden wyczyn, podobnie jak przebiegi rzędu 200 czy 300 tys. kilometrów. Takie wyniki nikogo nie dziwią. Ale im dłużej jeździ się samochodem, tym więcej elementów się zużywa i w końcu przychodzi taki moment, w którym warto zdecydować się na coś świeższego. Ten gość założył się jednak, że swoim Volvo przejedzie milion mil (1,6 mln km). I słowa dotrzymał! 

Jim O’Shea z St. Louis w Missouri w USA kocha swoje Volvo chyba bardziej, niż jakikolwiek inny kierowca może kochać swój samochód. Jego wuj był właścicielem salonu dealerskiego Forda, więc cała rodzina jeździła samochodami właśnie tej marki. Ale w 1991 roku Jim zdecydował, że spróbuje czegoś nowego – wybór padł na nowe Volvo 740. 

Świeżo upieczony właściciel szwedzkiego sedana założył się z rodziną, że przejedzie swoim Volvo milion mil. I jak obiecał, tak zrobił. 

volvo 740

Wymieniony silnik i skrzynia biegów

Musimy jednak dodać, że osiągnięcie kamienia milowego wcale nie było łatwe. Właściciel przez ten czas musiał wymienić silnik i skrzynię biegów. Ponadto, jego Volvo w wielu miejscach pokrywa rdza. Poza tym, samochód nie brał udziału w żadnym wypadku, pomijając drobne stłuczki. Ale nic poważnego. Konserwacja nie była jednak trudnym zadaniem, bo według właściciela silnik ten jest tak prosty, że każdy może naprawiać go sam. 

W filmie dodał też, że jego sukces jest zasługą innego fana Volvo, którego poznał w salonie 30 lat temu. Tamten mężczyzna jedzie modelem z 1961 roku, który również przejechał 1,6 miliona kilometrów. 

– W tamtym czasie pomyślałem, że jeśli on może tego dokonać, to ja również – wspomina. Licznik przekręcił się, więc z uśmiechem właściciel oferuje do sprzedaży sedana z 1 milą przebiegu. 

Samochód pochodzi z 1991 roku, a dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 2770 mm samochód bez problemu mieścił w podróży pięć dorosłych osób z walizkami. Gratulujemy wytrwałości! 

Przeczytaj również