Prosty trik na odmrożenie szyb w twoim samochodzie. Wystarczy kilka sekund i gotowe!

Prosty trik na odmrożenie szyb w twoim samochodzie. Wystarczy kilka sekund i gotowe!

przednia-szyba-zamarznieta-prosty-trik

Podaj dalej

Zima na dobre zadomowiła się już w naszym kraju, a gdy większość kierowców zmieniła już opony na zimowe, pojawiają się kolejne utrudnienia. Jednym z najbardziej problematycznych tematów jest… odmrażanie szyb. Zamarznięta szyba o poranku to ogromny problem, tym bardziej że zawsze jesteśmy na niedoczasie. 

Zamarznięta przednia szyba – wystarczy kilkanaście sekund

przednia-szyba-zamarznieta-prosty-trik

Gdy przednia szyba pokryta jest grubą warstwą lodu, czasami można się załamać. Na szczęście mądrzy ludzie zawsze mają rozwiązania, dzięki którym poradzisz sobie z tym jak profesjonalista. 

Zmaganie się z oszronioną przednią szybą, próbując dopić resztki porannej kawy, zawsze jest nieprzyjemnym zadaniem. Zabiera czas i nawet jeśli robisz to dobrze, zdążysz porządnie zmarznąć przed wykonaniem roboty. O ile oczywiście masz odpowiednie narzędzia do pracy. 

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, że nie da się pójść na skróty – te kilka kroków trzeba wykonać i koniec. Jeśli spróbujecie ominąć niektóre kroki, z pewnością skończycie z pękniętą przednią szybą. 

Wystarczy kilka kroków

przednia-szyba-zamarznieta-prosty-trik

Nie oznacza to jednak, że nie ma na to łatwego sposobu! Jeśli wykonasz te kilka prostych kroków odjedziesz spod domu z czystymi oknami bez większego nakładu pracy. Oto kilka prostych wskazówek, jak szybko rozmrozić przednią szybę. 

Pierwsza zasada może wydawać się nieco sprzeczna z intuicją, ponieważ wydaje się, że jest to najszybszy sposób na ładną, czystą przednią szybę. Cokolwiek robisz, nie wylewaj gorącej ani nawet ciepłej wody na przednią szybę w celu usunięcia lodu. Przejście od ekstremalnie zimnego do ciepłego spowoduje pęknięcie szkła. Nie tylko zrujnujesz swój dzień, ale także budżet. 

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po wejściu do samochodu jest uruchomienie silnika. Włącz grzejnik na przednią szybę i ustaw maksymalną temperaturę. Strumień powietrza powinien być skierowany w stronę przedniej szyby. W zależności od silnika, powietrze powinno być cieplejsze w ciągu około 5 minut. 

przednia-szyba-zamarznieta-prosty-trik

Klimatyzacja mocno ci pomoże

Nie zapomnij o tym, aby włączyć klimatyzację! Pozwoli to usunąć wilgoć z powietrza i zapobieganie parowaniu szyb. W ten sposób będziesz musiał tylko usunąć lód z zewnątrz. Warto również wyłączyć recyrkulację powietrza, ponieważ powietrze zewnętrzne ma mniej wilgoci. Jeśli nad przednią szybą (i innymi elementami) jest dużo śniegu, czas delikatnie usunąć go za pomocą miękkiej szczoteczki. 

Kiedy dotrzesz już do warstwy lodu na przedniej szybie, nadszedł czas, aby trochę chemii wykonało najcięższą robotę. W tym celu używasz sprayu do odmrażania, aby pokryć całą szklaną powierzchnię. Możesz kupić go w sklepie samochodowym lub na stacji benzynowej, albo… zrobić go samodzielnie. Sugerujemy użycie butelki z rozpylaczem wypełnionej 1/3 szklanki wody i 2/3 szklanki alkoholu izopropylowego. 

przednia-szyba-zamarznieta-prosty-trik

Uważaj, aby nie uszkodzić szyby

Odmrażacz powinien zadziałać w ciągu kilkunastu sekund, po czym użyj solidnej plastikowej skrobaczki do lodu, aby usunąć jego resztki z przedniej szyby. Nigdy nie używaj metalowej skrobaczki ani innych metalowych przedmiotów, ponieważ mogą one uszkodzić szybę. Jeśli wykonasz wszystkie kroki prawidłowo, zostaniesz nagrodzony ładnym widokiem przez przednią szybę. 

Nie odjeżdżaj, dopóki nie zniknie cały lód i mgła. Zamiast tego usiądź wygodnie w samochodzie, zwłaszcza, że nagrzewnica już rozgrzała wnętrze do przyjemnej temperatury. Odmrażanie przedniej szyby można łatwo zamienić w przyjemny poranny trening. A czas spędzony w aucie nadrabiamy nieco wcześniejszym wyjściem z domu. Jeśli znasz inne wskazówki dotyczące rozmrażania samochodu, z przyjemnością wysłuchamy. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News