Program 800+ zostanie wprowadzony dużo szybciej! Rząd zapowiedział, kiedy Polacy dostaną wyższe świadczenie

Program 800+ zostanie wprowadzony dużo szybciej! Rząd zapowiedział, kiedy Polacy dostaną wyższe świadczenie

zus-nowe-swiadczenie-3010zl

Podaj dalej

Program 800+ wzbudza wiele kontrowersji, a od czasu pierwszej zapowiedzi jego wprowadzenia minęło już trochę czasu. Świadczenie w obecnej formie ma zostać zrewaloryzowane, a Polacy otrzymają więcej pieniędzy. Początkowo prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał, że waloryzacja nastąpi na początku przyszłego roku. Teraz jednak rząd zapowiada więcej pieniędzy dużo wcześniej. 

Program 800+ dużo szybciej niż planowano

dodatek od lipca
fot. freepik

Gdy na konwencji PiS 14 maja Jarosław Kaczyński zapowiedział wprowadzenie nowego programu 800+ w miejsce obecnego 500+, już następnego dnia Donald Kaczyński chciał jego wprowadzenia od 1 czerwca 2023 roku. Rządzący przyznali jednak, że tak szybkie wprowadzenie wyższego programu nie jest fizycznie możliwe. Najważniejszą datą w całej tej układance są jednak zbliżające się na jesieni wybory. 

Dziś podczas konferencji prasowej Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg zapowiedziała, że Polacy otrzymają wyższe świadczenie wcześniej niż przed styczniem 2024 roku. 

Minister Marlena Maląg: – Dzisiaj rozpoczynamy ścieżkę legislacyjną. Do okresu wyborów program zostanie przyjęty. Zasady programu staramy się zostawić takie, jak do tej pory. Rodzina powinna mieć wsparcie ze strony państwa i to wsparcie dla rodzin cały czas realizujemy i realizować będziemy.

zus-nowe-doplaty
fot. freepik

Świetna wiadomość przed okresem grzewczym

Wszystko wskazuje więc na to, że waloryzacja świadczenia 500+ pojawi się jeszcze w tym roku. A polskie rodziny mogą liczyć na wyższe kwoty wypłat na okres jesieni. To bardzo dobra wiadomość, zważywszy na koszty ogrzewania i węgla, jakie wiele polskich rodzin znów będzie musiała ponieść tej zimy. 

Teraz pozostaje nam czekać na kolejne ruchy rządu w sprawie programu 800+. Jeśli ma to być „karta przetargowa” przed wyborami, rządzącym z pewnością będzie zależało, aby wprowadzić program jak najszybciej, tak by ucieszyć miliony polskich rodzin w trudnych czasach inflacji i drożyzny. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News