Kupił najnowsze Porsche 911 GT3, ale nie ogarnął manualnej skrzyni. Jego próba ruszenia z miejsca podbija Internet [WIDEO]

Kupił najnowsze Porsche 911 GT3, ale nie ogarnął manualnej skrzyni. Jego próba ruszenia z miejsca podbija Internet [WIDEO]

na ręcznym czy na biegu

Podaj dalej

Porsche 911 GT3 z roku modelowego 2022 to prawdziwie piękna, kręcąca się do 9000 obr/min, wolnossąca maszyna. Jego 4-litrowy, sześciocylindrowy silnik jest praktycznie identyczny z samochodem wyścigowym 911 GT3 Cup. Trzeba tylko jeszcze umieć obsłużyć sprzęgło. 

Porsche w manualu nie dla każdego

porsche-911-gt3-manual-sprzeglo
fot. TikTok

Silnik w tym Porsche kręci się do niebotycznych 9000 obr/min, generując przy tym zawrotne 502 KM. Taka symfonia inżynierii i dźwięku, zwłaszcza z opcjonalną 6-biegową manualną skrzynią biegów, nie jest jednak dla każdego. 

Oglądanie tego filmu opublikowanego na portalu TikTok jest okropnie bolesne. Kierowca próbuje ogarnąć sprzęgło i zmienić biegi w swoim Porsche 911 GT3, ponosząc przy tym spektakularną porażkę. 

To, co powinno być harmonijnym dźwiękiem wznoszących się i opadających dźwięków spalin, brzmi jak zacięty dzwonek do drzwi. Podczas kręcenia silnika w górę i aktywacji kontroli startu, kierowca wydaje się mieć trudności z wrzuceniem biegu. Czy to w górę, czy w dół. Biedny samochód jęczy i błaga o pomoc. 

Biedne sprzęgło woła o pomoc

Mamy tylko nadzieję, że kierowca zasiadający za kierownicą, jest również właścicielem tego samochodu. Nie chcielibyśmy, aby zepsuł nie swój samochód. Jeden z komentatorów zauważył, że samochód nie był jeszcze zepsuty, a komentujący potwierdził. 

Twórca filmu wyjaśnił, że nie jest właścicielem i tylko obserwował ślamazarnego kierowcę, gdy ten próbował uszkodzić swój samochód na wyjeździe z restauracji. W pewnym momencie słyszymy w tyle: – O mój boże, to takie szalone”. W tym momencie ktoś otwiera drzwi pasażera, próbując wejść do środka. Może odebrać kluczyki temu kierowcy?

Nie wiemy, czy ten właściciel Porsche traktował swój samochód w ten sposób tylko dla żartu, czy faktycznie nie ma pojęcia o jeździe z manualną skrzynią biegów. W każdym razie, nie zazdrościmy mechanikowi, który będzie musiał naprawić ten samochód. 

 

@brennandietzz♬ original sound – Brennan

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News