Porobione Audi RS3 o mocy 666 KM uderza w niemiecką autobahnę. Wgniecie cię w fotel od samego patrzenia [WIDEO]

Porobione Audi RS3 o mocy 666 KM uderza w niemiecką autobahnę. Wgniecie cię w fotel od samego patrzenia [WIDEO]

porobione-audi-rs3-autobahn

Podaj dalej

Audi RS3 jest potężnym hot hatchem już po wyjeździe z fabryki. Samochód ma napęd na wszystkie koła i ma naprawdę imponujące osiągi. Ale ten egzemplarz jest jeszcze bardziej wyjątkowy.

To Audi to jakieś szaleństwo

Po tuningu 2,5-litrowy silnik Audi rozwija moc 666 KM i dysponuje zawrotnym momentem w wysokości 800 Nm. Moc fabryczna dla przypomnienia to 400 KM i 480 Nm. Taki samochód musiał więc skończyć na niemieckiej autostradzie. 

audi-rs3-autobahna-2

W zależności od gustu, dostrojony układ wydechowy Audi brzmi niesamowicie. Wydaje dźwięki przypominające robienie popcornu. Kiedy nie trzeszczy, z rur wydobywa się chrapliwy dźwięk. Na drodze wszystko brzmi bardzo agresywnie. 

Według aplikacji Dragy, Audi pokonuje sprint od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,21 sekundy. Dla porównania, fabryczne RS3 potrzebuje do tej prędkości 3,8 sekundy. Różnica może i nie jest duża na papierze, ale im dalej w las tym ciężej zbijać kolejne dziesiątki sekundy.

Co za liczby!

Przyspieszenie od 0 do 200 km/h zajmuje z kolei 9,62 sekundy, a czas przejazdu na ćwierć mili to 10,74 sekundy. Samochód osiąga 250 km/h w 15,86 sekundy. Wow! 

audi-rs3-autobahna-2

Cyfrowy prędkościomierz Audi RS3 pokazuje prędkość 319 km/h, natomiast według danych z GPS samochód rozpędza się maksymalnie do 311 km/h. To prędkości, które w latach 90. były zarezerwowane tylko dla nielicznych. A mówimy przecież „tylko” o porobionym hot hatchu.

Audi RS3 cechuje się świetnym tylnym mechanizmem różnicowym RS Torque Splitter, który może kierować do 100% mocy na każde z kół. Pojazd wykorzystuje technologię do przeciwdziałania podsterowności. Audi usztywnia też podwozie, aby poprawić sterowność samochodu. Ciekawe jak to wszystko działa przy tak ogromnej mocy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News