Zapłacił ponad 5000 zł za pełny bak paliwa! Diesel jeszcze nigdy nie był tak drogi

Zapłacił ponad 5000 zł za pełny bak paliwa! Diesel jeszcze nigdy nie był tak drogi

paliwo-kobieta-obnizka-cen-paliw

Podaj dalej

Wszyscy wiemy, że ceny paliw są rekordowo wysokie. Choć benzyna jest tańsza, pełny bak może kosztować nawet 500-600 złotych. Co innego Diesel, którego ceny są jeszcze wyższe. Na stacjach benzynowych dochodzi do kuriozalnych sytuacji. 

Diesel rekordowo drogi

diesel-zakaz-zwrot-akcji
fot. freepik

Tankowanie prywatnych samochodów to jedno, ale branża transportowa ma naprawdę duży problem. Zatankowanie do pełna paliwem typu Diesel samochodów ciężarowych to obecnie koszt między 5000 a 6000 złotych. 

Jeden z czytelników portalu motor1.com podzielił się swoim zdjęciem z tankowania na jednej z amerykańskich stacji benzynowych. Kierowca zapłacił 1227 dolarów (5152 zł) za pełny bak paliwa typu Diesel. 

Kierowca stwierdził również, że pełny bak o pojemności 236 galonów (900 litrów) wystarczy na przejechanie około 1500 mil (2400 km), co przekłada się na trzy dni podróży w jego pracy. Tak więc tygodniowy rachunek za paliwo nie wynosi 1227 dolarów, a dwa razy tyle. 

Drogie paliwo = drogie towary

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.pl

Rekordowo wysokie ceny paliwa oznaczają wyższe koszty transportu, a to przekłada się na droższe ceny towar i usług. Raport z The Washington Post zawiera kilka przykładów, w tym firmę przewozową z siedzibą w Nowym Jorku, która płaci obecnie 400 000 dolarów miesięcznie. Za samo paliwo typu Diesel, dostarczając towary i żywność do sklepów spożywczych. 

Firmy korzystające z pojazdów napędzanych benzyną są również zmuszone do podnoszenia cen, a The Washington Post zwraca uwagę na podstawowe usługi, takie jak utrzymanie trawnika. One też wkrótce bardzo mocno podrożeją. 

Czy w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się jakichkolwiek obniżek cen? Na rynku ropa Brent spadła o prawie 7 procent do 112,50 dolarów za baryłkę. Niestety, ale to wciąż bardzo drogo. Inna sprawa, że ceny ropy przekładają się na ceny przy dystrybutorze z dość dużym opóźnieniem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News