Policjanci z Łodzi potrącili na pasach pieszego. Mandat czy jakoś się dogadamy? [WIDEO]

Policjanci z Łodzi potrącili na pasach pieszego. Mandat czy jakoś się dogadamy? [WIDEO]

policja-potracenie-pieszego-mandat

Podaj dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło 11 lutego na jednym z łódzkich skrzyżowań. Policjanci czekając na swoją kolej do wjazdu na rondo… potrącili pieszego. Na szczęście nic mu się nie stało, ale pojawia się pytanie – co w takiej sytuacji? Mandat? A może rozchodzimy się i zapominamy o sprawie? Nic z tych rzeczy.

Mandat musi być

policja-potracenie-pieszego-mandat-2

Na portalu YouTube pojawiło się zaskakujące nagranie. Widzimy na nim patrol policji czekający w kolejce do wjazdu na rondo. Niektórzy internauci sugerują, że mandat powinien zostać wystawiony kierowcy radiowozu już za zatrzymanie się na pasach, choć to akurat nie jest zgodne z prawdą.

Zakaz zatrzymywania się na przejściu dla pieszych, jeśli wynika to z warunków wynikających na drodze, lub przepisów, nie obowiązuje. Mówimy tu o takich sytuacjach jak stanie w korku, czy przed skrzyżowaniem. Tutaj mandat się nie należy. 

Ale za potrącenie pieszego już jak najbardziej. Oczywiście, policjanci to też ludzie i w poniższej sytuacji doszło po prostu do zwykłego zagapienia się. Mandat jednak jest jak najbardziej słuszny. Gdy w kolizji lub innym zdarzeniu drogowym bierze udział patrol policji, na miejsce należy wezwać drugi patrol, który wypisze mandat, jeśli stwierdzona zostanie wina policjanta. 

policja-potracenie-pieszego-mandat

Policjant się mocno zagapił

Wydaje się, że dzisiejszy (anty)bohater tego nagrania mocno bujał w obłokach. Gdy pieszy pojawił się z prawej strony i chciał ominąć radiowóz, policjant nacisnął gaz i zauważył pieszego dopiero po kilku sekundach. 

Na całe szczęście nic nikomu się nie stało, choć policjant zapewne nie będzie miał łatwego życia w pracy. Niech ten film będzie dla nas przestrogą, aby na przejściu dla pieszych zawsze zachowywać podwójną, jak nie potrójną uwagę. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News