Pewny siebie szeryf pokłócił się z żoną o blokowanie lewego pasa. Kobieta w pewnym momencie nie wytrzymała. Kto miał rację?

Pewny siebie szeryf pokłócił się z żoną o blokowanie lewego pasa. Kobieta w pewnym momencie nie wytrzymała. Kto miał rację?

blokowanie lewego pasa szeryf wyprzedzanie

Podaj dalej

Blokowanie lewego pasa to zmora polskich autostrad i dróg szybkiego ruchu. Ten szeryf pokłócił się na pokładzie samochodu z własną żoną/partnerką. Kobieta w pewnym momencie nie wytrzymała i puściła mu niezłą wiązankę. Kto w tej sytuacji miał rację? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. 

Wyprzedzanie szeryfa prawym pasem

blokowanie lewego pasa szeryf wyprzedzanie

Na poniższym nagraniu z wideorejestratora widzimy kierowcę jadącego autostradą lewym pasem. Wyprzedza on kolejne samochody, a z rozmowy dowiadujemy się, że jedzie z prędkością 147 km/h. 

Po chwili okazuje się, że za nimi jedzie Volkswagen Polo, który chce wyprzedzić nagrywającego. Ten jednak twardo trzyma się lewego pasa i mija kolejne samochody, mimo iż jadą one w dużym odstępie od siebie. Gdyby tylko kierowcy nie zabrakło odrobiny dobrej woli i wychowania, przepuściłby jadącego szybciej od siebie kierowcę Polo. 

Ten jednak szedł w zaparte i mówił kobiecie, że „przecież on teraz wyprzedza”. Ostatecznie jadący szybciej Volkswagen Polo zjechał na prawy pas i w ten sposób wyprzedził nagrywającego całe zdarzenie szeryfa. 

blokowanie lewego pasa szeryf wyprzedzanie2

W opisie filmu na portalu YouTube czytamy: 

– Wyprzedzanie 140 km/h  i jazda na zderzaku. Gdy kierowca golfa postanawia wyprzedzić autora   nagrania ten przyspiesza, co u towarzyszki podróży wywołuje poruszenie. „To że on jest d@bilem to ty masz być równie takim”. Autor jest pewny swego i chciał aby to nagranie zostało opublikowane.

Czy autor nagrania faktycznie jest tutaj bez winy? W świetle prawa lewy pas służy do wyprzedzania i nie ma znaczenia, z jaką prędkością jedzie. Jeśli ktoś ma ochotę jechać nawet 200 km/h to nie w jego gestii należy hamowanie go i blokowanie lewego pasa. 

W tej konkretnej sytuacji kierowca z wideorejestratorem miał mnóstwo miejsca i czasu aby przepuścić kierowcę Polo. To, że ten jechał z prędkością wyższą niż dopuszczalna to już inna kwestia. Blokowanie lewego pasa to jednak zjawisko, które jest zmorą polskich autostrad i dróg szybkiego ruchu. Jak Wy ocenianie tę sytuację

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News