Pokazał na ultra slow motion jak pracuje silnik spalinowy. Wybuchające paliwo to niezapomniany widok! [WIDEO]

Pokazał na ultra slow motion jak pracuje silnik spalinowy. Wybuchające paliwo to niezapomniany widok! [WIDEO]

silnik-spalinowy-paliwo

Podaj dalej

Nie trzeba być inżynierem, aby docenić wewnętrzne działanie silnika spalinowego. Dzięki temu filmowi nie musisz nawet kochać samochodów, możesz nawet nie do końca wiedzieć jak działa silnik na paliwo. Jakkolwiek, obejrzenie tego filmu jest naprawdę zachwycające. 

Silnik spalinowy na ultra slow motion

Głównym aktorem tego widowiska jest 1-cylindrowy silnik ze starej Hondy ZR75. Wydaje się, że stwierdzenie, że poniższy film jest prawdziwą sztuką filmową, nie będzie zbyt dalekie prawdy. Kanał TROdesigns na YouTube przeprowadza nas przez cały proces tworzenia tego wyjątkowego silnika, a kluczem jest oczywiście czysty cylinder. 

silnik-spalinowy-paliwo

Jak możecie się spodziewać, niestandardowa ściana cylindra wykonana z akrylu nie jest tak wytrzymała, jak oryginalny silnik Hondy. Aby złagodzić obciążenie, cylinder jest nieco wyższy, dzięki czemu obniża się stopień sprężania. Tłok jest polerowany, a pierścienie są wykonane od podstaw, aby pomóc temu silnikowi pracować dłużej. 

Nagranie z szybkiej kamery zamienia mechanizm, czyniąc z niego niesamowicie piękne dzieło sztuki wizualnej. Jest to silnik czterosuwowy, a dzięki spowolnieniu akcji do slow motion możesz wyraźnie zobaczyć aspekty każdego kroku. 

Paliwo wybucha i…

Mieszanka paliwowo-powietrza suwu ssania wypełnia cylinder mgłą zawierająca widoczne krople paliwa. Suw sprężania powoduje wzrost tłoka, a przepływ oleju wokół pierścieni zamienia orientację pod wpływem ciśnienia. Uderzenie mocy jest najbardziej dramatyczne, gdy mieszanka się zapala, ale w wyniku uderzenia wydechy gazu są wysysane z zaskakującą siłą. 

Mamy do czynienia z kilkoma różnymi widokami na ten szalony silnik. Zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w zwolnionym tempie. Można to oglądać godzinami. Wiedza o tym, jak działa silnik to jedno, ale zobaczenie takich komponentów w akcji daje zupełnie nowe uznanie dla czegoś, co większość ludzi uważa za pewnik. Silnik to silnik, przecież działa, prawda?

Nie zdziw się, jeśli obejrzysz ten klip wiele razy, a na pewno będziesz chciał obejrzeć do samego końca. Przy obniżonym oświetleniu suwy silnika i wydechu nabierają zupełnie nowego poziomu blasku. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News