Pojedynek sedanów: Hyundai Elantra N kontra Kia Stinger GT. Zwycięzca nie jest taki oczywisty [WIDEO]

Pojedynek sedanów: Hyundai Elantra N kontra Kia Stinger GT. Zwycięzca nie jest taki oczywisty [WIDEO]

2022-hyundai-elantra-n-on-track

Podaj dalej

Sedany nie sprzedają się tak, jak kiedyś… Ale to nie powstrzymało ani Hyundaia, ani Kia przed ich produkcją. Koreańscy producenci przygotowali nawet kilka naprawdę emocjonujących egzemplarzy. Kia Stinger GT i Hyundai Elantra N to dwa potężne samochody, które pod maską zupełnie się różnią, ale nowy filmik Sam CarLegion na YouTube pokazuje, jak bardzo się nie różnią.

Kia czy Hyundai?

Kia Stinger GT to bestia, wyposażona w 3,3-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza 365 koni mechanicznych i 506 Nm momentu obrotowego. Ma również tę zaletę, że napędza wszystkie cztery koła, ale większy samochód jest o około 300 kg cięższy niż Elantra N z napędem na przednie koła. Ma tylko czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 litra i mocy 289 KM oraz 391 Nm momentu obrotowego.

Dzięki AWD GT, pierwszy wyścig zaczyna się od Stingera, który uzyskuje znaczną przewagę nad Elantrą. Jednak gdy Elantra N ruszy, dotrzymuje kroku większemu Stingerowi, a nawet zyskuje do niego dystans tuż przed przekroczeniem linii mety. Elantra walczyła o przyczepność poza linią, napędzając tylko przednie dwa koła, ale nie skończyła daleko za Stingerem.

3… 2… 1… jedziemy!

Stinger ma późny start w następnym toczącym się wyścigu, pozostawiając Elantra na zwycięstwie ze znaczną przewagą. Drugi wyścig jest znacznie bardziej obrazowy. Stinger ma lepszy start, ale nie może oderwać się od Elantry. Zamiast tego obaj przekroczyli linię mety w tym samym czasie, chociaż Stinger zaczynał się oddalać na końcu.

Ich specyfikacje się nie zgadzają, ale to się zmienia na torze wyścigowym, nawet jeśli Stinger GT ma przewagę. Producenci samochodów luksusowych często oferują sedany dające radość z jazdy, więc posiadanie bardziej popularnych ofert jest miłe. Niestety, ludzie ich nie kupują, więc jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu crossoverów, oto para zabawnych samochodów, które warto sprawdzić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News