Pojechał starym BMW bez kropli oleju w silniku. Samochód wytrzymał zaskakująco długo, po czym nastąpiło to [WIDEO]

Pojechał starym BMW bez kropli oleju w silniku. Samochód wytrzymał zaskakująco długo, po czym nastąpiło to [WIDEO]

olej w silniku a dpf

Podaj dalej

Zwykło się mówić, że nie ma czegoś takiego, jak tani luksusowy samochód. Albo trzeba będzie za niego zapłacić dużo przy zakupie, albo podczas utrzymania. W przypadku tego starego BMW, dziennikarze z portalu Carwow, chcieli zobaczyć jak długo samochód wytrzyma bez podstawowej konserwacji. 

Stare BMW bez oleju

stare-bmw-lexus-bez-oleju-silnikowego-3

Jazda bez oleju silnikowego to nie najlepszy pomysł, a dziennikarze zestawili ze starszym BMW 735i drugą limuzynę – Lexusa LS430. Oba samochody uznano za niezdatne do dalszej jazdy, ale ich silniki nadal działają. 

Carwow postanowił więc sprawdzić, jak długo będą pracować bez oleju. Gdy tylko je uruchomili, od razu widzimy, że coś jest nie tak – tylko na podstawie dźwięku. Oba przeżyły po 30 sekund na biegu jałowym, a potem kolejne 30 sekund były kręcone do 3000 obr/min. Po doprowadzeniu do granicy Lexus wytrzymał kolejne 10 sekund, czyli łącznie przepracował minutę i 10 sekund. 

BMW zakończyło pierwszą turę jeszcze żywe, więc panowie postanowili wziąć je na odrobinę offroadu. Samochód jechał przez dłuższą chwilę, a potem dziennikarze postanowili pokręcić trochę bączków wokół Lexusa. BMW zaczęło tracić moc, ale to jeszcze nie wszystko. 

Lexus nie miał tu szans

Pod koniec panowie kontynuowali zabawę BMW Serii 7 w błocie, ale po 7 minutach i 34 sekundach samochód w końcu przestał działać. 

Biorąc pod uwagę, że trwało to pięć razy dłużej niż w przypadku Lexusa, BMW może nie być tak zawodne, jak sugerują stereotypy. Z drugiej strony musimy pamiętać, że nie wiemy, a jakim stanie były oba samochody przez rozpoczęciem testu. Należy więc traktować go ze sporym przymrużeniem oka. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News