PILNE: Zniżka na paliwo do 17 października. Benzyna, Diesel i LPG taniej aż o 1,40 zł/litr dla wszystkich!

PILNE: Zniżka na paliwo do 17 października. Benzyna, Diesel i LPG taniej aż o 1,40 zł/litr dla wszystkich!

Po weekendzie diesel strasznie drogi

Podaj dalej

Zniżki na paliwo, mimo nieco niższych cen, nie tracą zainteresowania wśród kierowców. Do 17 października ci kierowcy będą mogli zatankować benzynę, Diesel i LPG aż o 1,40 zł taniej na litrze. Wśród promocji znalazł się także gaz ziemny. 

Nie tylko benzyna i Diesel

Od 12 września nowe ceny za diesel, benzynę, LPG
fot. freepik.com – lucigerma

Choć ceny paliw w ostatnich tygodniach nieco spadły, Diesel wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. I to nie tylko w Polsce. 

Właśnie dlatego Włosi przedłużają po raz kolejny obniżkę akcyzy. Po interwencji z końca sierpnia, która przedłużyła zniżkę na benzynę czy Diesel do 5 października, rząd wydłużył termin o kolejne 12 dni. Teraz termin końcowy to 17 października. 

W rzeczywistości ministrowie podpisali międzyresortowy dekret Mef-Mite, aby utrzymać popyt i biznes przy życiu. Potwierdzili oni obniżkę o 1,40 zł na wszystkie paliwa: benzynę, Diesel, LPG i metan. 

Sprawa oleju napędowego wzbudza największe zainteresowanie wśród kierowców, bowiem kosztuje on – podobnie jak w Polsce – najwięcej ze wszystkich paliw. 

Akcyza obniżona do połowy października

Oto ile zapłacimy za diesel, benzynę i LPG
fot. stock.adobe.com – alexanderuhrin

– Minister gospodarki i finansów Daniele Franco oraz minister przemian ekologicznych Roberto Cingolani podpisali dekret międzyresortowy. Przedłuża on obowiązujące obecnie środki do 17 października. Mają na celu obniżenie końcowej ceny paliw. 

W ten sposób obniżka o 1,40 zł za litr benzyny, Diesla, LPG i metanu została przedłużona do tej daty – czytamy w notatce opublikowanej przez Mef. 

Również w Polsce kierowcy chętnie korzystają z różnych promocji na paliwo. Obecnie jesteśmy w stanie zatankować benzynę i Diesel o 30 groszy na litrze taniej, natomiast obniżki na LPG zazwyczaj wynoszą 10 gr/litrze. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News