PILNE: Opony zimowe przechodzą do historii! Kierowcy nie będą już zmieniać opon co sezon

PILNE: Opony zimowe przechodzą do historii! Kierowcy nie będą już zmieniać opon co sezon

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Podaj dalej

Gdy kierowcy słyszą hasło „zimowe opony”, od razu dostają bólu głowy. Nie dość, że sezonowa wymiana opon związana jest z kosztami, kolejkami do wulkanizatora, to jeszcze najczęściej trzeba zdjąć swoje ulubione felgi. Poza tym, kiedy tak naprawdę należy wymienić opony na zimowe? W obecnych warunkach klimatycznych nigdy nie wiadomo, jaka będzie pogoda następnego dnia.

Opony zimowe przechodzą do historii

opony-zimowe-caloroczne-michelin-crossclimate

OPONY NOWEJ TECHNOLOGII W MEGA PROMOCJI – SPRAWDŹ TERAZ!

Ten problem na szczęście przechodzi teraz do historii. 2 września za pośrednictwem prezentacji online Michelin pokazał opony całoroczne nowej generacji. Michelin CrossClimate 2 to opony zaprojektowane do bezpiecznej jazdy po wszystkich drogach i przy każdej pogodzie.

Z danych francuskiego producenta wynika, że w ciągu najbliższych pięciu lat tempo wzrostu segmentu opon całorocznych będzie utrzymywało się na poziomie powyżej 16% rocznie. Jest to spowodowane ciągłymi zmianami klimatu. Nawet ostatnie dni sierpnia pokazują, że warunki potrafią zaskoczyć kierowców w najmniej spodziewanych momentach. Kto to widział, żeby pod koniec wakacji było 10 stopni Celsjusza?

opony-zimowe-caloroczne-michelin-crossclimate

Dlaczego więc kierowcy muszą porzucić opony zimowe na dobre? Nowy CrossClimate 2 łączy wiele, czasem pozornie niedających się pogodzić, osiągów i łatwo radzi sobie z rożnymi warunkami pogodowymi. I to o wszystkich porach roku. Opona zapewnia:

  • zalety opony letniej pod względem skuteczności hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, efektywności energetycznej i trwałości
  • zalety opony zimowej pod względem trakcji i hamowania na śniegu i w niskiej temperaturze

Idealna na każde warunki

Co to tak naprawdę oznacza? Że już nigdy żadna podróż nie zostanie przerwana przez pogodę. Możemy wsiąść rano w samochód, przy 20 stopniach Celsjusza i pojechać na narty do Austrii, nie martwiąc się, że na miejscu będzie śnieg i 0 stopni. Oznaczenie 3PMSF (3 szczyty górskie i płatek śniegu) na bokach MICHELIN CrossClimate 2 potwierdza, że oponę można stosować zimą, także w krajach, gdzie stosowanie opon zimowych jest  obowiązkowe.

OPONY NOWEJ TECHNOLOGII W MEGA PROMOCJI – SPRAWDŹ TERAZ!

opony-zimowe-caloroczne-michelin-crossclimate

Kierowcy odczują także inne pozytywy płynące z posiadania opon nowej generacji. Dzięki większej trwałości, opony Michelin CrossClimate 2 można wymieniać rzadziej – dopiero po zużyciu bieżnika do dopuszczalnego poziomu. A w tym czasie będą one zapewniać maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo. Większa trwałość opon to także lepszy stosunek jakości do ceny, a za sprawą niższych oporów toczenia, wasz samochód będzie zużywał mniej paliwa.

Michelin CrossClimate 2 jest dostępna na koła o średnicy od 15 do 20 cali. Na liście 115 wersji rozmiarowych jest 65 nowych pozycji, czyli o 40 proc. więcej niż przy poprzednim  modelu Michelin CrossClimate+. Nowość Michelin jest produkowana  w siedmiu europejskich fabrykach, głównie we Francji, a także w Polsce, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii. 

Świetne wyniki w europejskich testach

opony-zimowe-caloroczne-michelin-crossclimate

OPONY NOWEJ TECHNOLOGII W MEGA PROMOCJI – SPRAWDŹ TERAZ!

Michelin CrossClimate 2 zajmuje najwyższe miejsca w europejskich testach segmentu opon całorocznych:

1. miejsce pod względem hamowania na:

  • suchej nawierzchni
  • mokrej nawierzchni (opony z bieżnikiem o minimalnej dopuszczalnej głębokości)
  • śniegu, od pierwszego do ostatniego kilometra

1. miejsce w trakcji na śniegu od pierwszego do ostatniego kilometra (opony nowe i o dopuszczalnym poziomie zużycia)

2. miejsce w hamowaniu na mokrej nawierzchni (opony nowe)

Znakomity przebieg i opór toczenia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News