PILNE: Wiemy, jak będzie wyglądać nowy Opel Astra w kombi! Samochód zaskakuje liczbami [ZDJĘCIA]

PILNE: Wiemy, jak będzie wyglądać nowy Opel Astra w kombi! Samochód zaskakuje liczbami [ZDJĘCIA]

nowy-opel-astra-kombi

Podaj dalej

Opel od dłuższego czasu zapowiadał, że nowa Astra otrzyma także nadwozie kombi. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez SUV-y i crossovery to powód do świętowania. Dziś poznaliśmy ostateczny wygląd nowej Astry Sports Tourer. Samochód wygląda naprawdę świeżo i ma pod maską zachęcające silniki. 

Nowy Opel Astra również w kombi

nowy-opel-astra-kombi

Elegancko wyglądające kombi będzie można zamawiać od początku przyszłego roku. Zgodnie z oczekiwaniami, Opel Astra Sports Tourer dzieli swoje stylistyczne cechy z hatchbackiem najnowszej generacji. W związku z tym ma parę ostrych reflektorów LED ze światłami do jazdy dziennej i połączonych kawałkiem błyszczącego czarnego wykończenia. Skrywa ono różnego rodzaju czujniki. 

Samochody oczywiście różnią się od siebie, jeśli spojrzymy na boki kombi, linia dachu została dość mocno przedłużona. Opel ma 4,6 metra długości, 1,8 m szerokości i 1,4 metra wysokości. Dodatkowy rozmiar zapewnia znacznie więcej miejsca na bagaż. W rzeczywistości bagażnik oferuje 608 litrów przestrzeni ładunkowej. Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność wzrasta do 1634 litrów. 

nowy-opel-astra-kombi

Nie znamy pełnych szczegółów układu napędowego Astry Sports Tourer, ale możemy spodziewać się, że Opel nastosoju tę samą rodzinę silników dostępnych w hatchbacku. Powinno to obejmować 1,2-litrowy turbodoładowany, 3-cylindrowy silnik benzynowy w wariantach mocy 108 i 128 KM. A także 1,5-litrowy, czterocylindrowy turbodiesel o mocy 128 KM. 

Benzyna, Diesel oraz hybryda

nowy-opel-astra-kombi

Opel na pewno nie oszczędzi też dwóch hybryd typu plug-in, które wyposażone są w 4-cylindrowy silnik z turbo o pojemności 1,6, silnik elektryczny oraz akumulator o mocy 12,4 kWh. Mają moc odpowiednio 178 KM i 222 KM. Warianty hybrydowe mają nieco mniej przestrzeni ładunkowej: odpowiednio 548 litrów i 1574 litry. 

Opel twierdzi, że modele wyposażone w silniki benzynowe i wysokoprężne będą miały ruchomą podłogę, którą można regulować w różnych pozycjach. Można ją także przechylić pod kątem 45 stopni. Mówiąc o kabinie samochodu, jest standardowo wyposażona w 10-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, duży ekran multimedialny z bezprzewodowym Apple CarPlay i Android Auto. Będzie oferowane w wersjach wyposażenia Design, GS Line i Ultimate. 

nowy-opel-astra-kombi

Szczegóły cenowe zostaną ogłoszone po otwarciu księgi zamówień na początku 2022 roku. Ale pierwsze dostawy powinny mieć miejsce dopiero w połowie roku.

nowy-opel-astra-kombi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News