PILNE: Wielkanocny chaos na stacjach benzynowych! Paliwo stwarza kierowcom ogromne problemy

PILNE: Wielkanocny chaos na stacjach benzynowych! Paliwo stwarza kierowcom ogromne problemy

dodatek-na-paliwo

Podaj dalej

Demonstranci zakłócający dostawy benzyny i oleju napędowego z terminali naftowych twierdzą, że rząd może zapobiec dalszemu chaosowi w święta wielkanocne. Twierdzą, że aby paliwo normalnie trafiało do dystrybutorów, rząd musi przychylić się do ich żądań. 

Paliwo utrudnia kierowcom życie

paliwo-mandat-za-zbyt-wysokie-spalanie

Po serii zamknięć stacji benzynowych i bieżących doniesieniach o problemach z zaopatrzeniem w paliwo na stacjach w całym kraju, grupa Just Stop Oil twierdzi, że jej starania o blokadę terminali naftowych będą kontynuowane. RAC przewiduje rekordowe natężenia ruchu w święta, ponieważ rodziny planują wiele podróży. Kierowcy mają nadzieję, że skutki protestów zostaną ograniczone.

Oświadczenie wydane dziś przez brytyjski Just Stop Oil mówi: – Nikt nie chce tego robić. Rząd może natychmiast zakończyć kolejki i zamknięcia stacji benzynowych w trakcie świąt Wielkanocy. Wystarczy, aby zobowiązali się do wstrzymania wszystkich nowych licencji i zgód na paliwo i ropę. 

– Ministrowie mają wybór: mogą aresztować i uwięzić zwolenników Just Stop Oil albo zgodzić się na brak nowej ropy i gazu. Zwolennicy Just Stop Oil mają swobodę, ale zakłócenia będą trwały.

Władze muszą zrobić więcej

Dań Wootton, rzecznik Kampanii na rzecz Sprawiedliwego Paliwa, odzwierciedla poglądy wielu kierowców. Nazwał grupę – ekoterrorystami siejącymi spustoszenie w społeczeństwie. Podczas wczorajszego przemówienia w radiu GB wezwał policję i władzę, by zrobiły więcej i nie lekceważyły wpływu protestów. 

diesel benzyna cena paliwa
fot. freepik.com

W ostatnim oświadczeniu protestujących stwierdzili oni, że – ropa niszczy naszą gospodarkę, niszczy nasze festiwale, demokrację, ropa niszczy wszystko. Grupa podała także do informacji, że kilkunastu jej członków pozostaje zamkniętych w rurociągach w terminalu Inter w Essex. Wiele osób wciąż zajmuje tunel pod główną trasą dojazdową do terminalu naftowego w Warwickshire. 

Just Stop Oil twierdzi, że ponad 400 osób wzięło udział w akcjach mających na celu zatrzymanie operacji w krytycznych składach dostaw. Te rozpoczęły się na początku tego miesiąca i z powodzeniem wstrzymywały operacje nawet na 24 godziny. W południowej Anglii aż 1 na 3 stacje benzynowe są obecnie zamknięte. 

Kierowcy powinni móc normalnie kupić paliwo

– Protesty Just Stop Oil w niektórych terminalach doprowadziły w ciągu ostatnich kilku dni do krótkoterminowych zakłóceń w dostawach paliwa. Policja pracuje nad usunięciem protestujących z miejsc, aby można było wznowić normalne dostawy – powiedział rzecznik Departamentu Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej. – Ściśle współpracujemy z przemysłem, aby zapewnić utrzymanie dostaw. Opinia publiczna powinna normalnie kupować paliwo. 

Wielu kierowców wyraziło oburzenie z powodu protestów i wynikających z nich zamknięć stacji benzynowych. Zastępca komendatza policji w Essexx przyznał, że nadzorowanie protestów kosztowało tylko w zeszłym tygodniu ponad milion funtów. Chce, aby przemysł naftowy zapewnił większe bezpieczeństwo na miejscu, aby w przyszłości można było szybciej zająć się protestującymi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News