PILNE: Polski węgiel za 1400 zł za tonę dostępny bez żadnych kolejek. Polacy kupują zapas na całą zimę

PILNE: Polski węgiel za 1400 zł za tonę dostępny bez żadnych kolejek. Polacy kupują zapas na całą zimę

polski-wegiel-za-1400-zl-za-tone

Podaj dalej

Węgiel wciąż sprawia wielu polskim rodzinom kłopoty przed nadchodzącą zimą. Są problemy z dostępnością, a przede wszystkim z ceną i jakością paliwa węglowego. Na szczęście są jeszcze miejsca, gdzie można kupić węgiel stosunkowo tanio i bez kolejki. 

Tani węgiel na Śląsku

węgiel sklep pgg opał ekogroszek
Pixabay

Jak podaje portal Radio Eska, tani węgiel jest dostępny… w Bytomiu. Wystarczy zadzwonić na infolinię, umówić się na dzień i godzinę odbioru i gotowe. Wszystko za sprawą kopalni Bobrek, która sprzedaje węgiel tylko na umówione godziny. Dzięki temu klienci nie muszą stać godzinami w kolejkach, a węgiel cały czas jest dostępny. 

Zobacz też:

Klienci chcący zaopatrzyć się w paliwo na całą zimę będą mogli kupić maksymalnie 3 tony węgla. Jeśli zima nie będzie rekordowo mroźna, powinno to w zupełności wystarczyć do ogrzania średniej wielkości gospodarstwa.

To świetne informacje dla wszystkich klientów, bowiem w ostatnich dniach pojawiało się coraz więcej głosów, że po tani węgiel trzeba jeździć do Czech lub na Ukrainę. Okazuje się, że można go kupić także w Polsce.

Sklep PGG nie działa – tutaj nie ma problemów

węgiel dodatek węglowy kontrola urząd straż miejska piec
Pixabay

W dobie problemów trapiących sklep PGG i inne składy, gdzie ustawiają się kilometrowe kolejki, takie rozwiązanie naprawdę ma sens. O ile dodzwonicie się na infolinię, bo to również może nie być takie proste. 

Kopalnia Bobrek oferuje paliwo węglowe prosto z kopalni, dzięki czemu jego jakość powinna być bardzo dobra. Paliwo węglowe można kupić w workach lub luzem. 

Jarosław Latacz, rzecznik grupy Węglokoks SA dla Radia Eska: – Nie ma kolejek po węgiel z jednego prostego powodu. Przy rejestracji każdy klient ma wyznaczony dzień i godzinę załadunku węgla. Dlatego sprzedaż odbywa się płynnie.

Cennik węgla oferowanego w Bytomiu: 

  • kostka 1414,50 zł/tonę
  • orzech 1414,50 zł/tonę
  • ekogroszek Skarbek luz 1599 zł/tonę
  • ekogroszek Skarbek worki 1845 zł/tonę
  • worki 25 kg – 46,13 zł/sztukę

źródło: Radio Eska

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News