PILNE: Od 1 stycznia rusza nowy dodatek 500 zł na paliwo. Większość kierowców może się po niego zgłosić

PILNE: Od 1 stycznia rusza nowy dodatek 500 zł na paliwo. Większość kierowców może się po niego zgłosić

Od 16 listopada paliwo zimowe

Podaj dalej

Bonus na paliwo w wysokości 500 złotych rusza od początku przyszłego roku. Premia skierowana jest do mniej zamożnych obywateli, co oznacza, że pieniądze trafią do około 10 milionów kierowców. Jednorazowy dodatek na paliwo trafi do połowy gospodarstw i ma wspomóc rodziny za „korzystanie z samochodu na dojazdy do pracy”. Zapisy będą dostępne online, a pieniądze trafią bezpośrednio na konto. 

Bon na paliwo

ropa naftowa brent crude benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – Kristin

Od początku stycznia 2023 roku obywatele Francji będą mogli ubiegać się o 500 zł premii na paliwo. Ten bonus, jak zapowiada premier Francji Elisabeth Borne, jest skierowany do mniej zamożnych obywateli, czyli około 10 milionów Francuzów. 

Borne dodaje, że jednorazowy dodatek na paliwo trafi do połowy francuskich gospodarstw domowych. 

– Mamy zamiar stworzyć ulgę paliwową dla mniej zamożnych Francuzów. Potrzebują oni samochodu, aby dojechać do pracy. Będzie to 100 euro dodatku dla połowy rodzin, które oznaczają zniżkę 10 centów za litr przy przebiegu 12 000 km rocznie – powiedziała premier Francji. 

Premier wyjaśniając szczegóły dodaje, że uprawnieni obywatele będą mogli zapisać się po pieniądze wchodząc na stronę francuskiego urzędu skarbowego. 

promocja diesel benzyna paliwo sieć stacja paliw ładowarki ładowarka prąd
fot. freepik

Pieniądze trafią bezpośrednio na konto

Kierowcy będą musieli podać swój kod podatkowy, numer rejestracyjny pojazdu oraz wypełnić deklarację. Następnie otrzymają dodatek na paliwo bezpośrednio na rachunek. Po raz pierwszy z zasiłku może korzystać także dwóch członków tego samego gospodarstwa domowego. 

Jak wyjaśnia premier Francji, jest to „bardzo duży i ważny wysiłek dla państwa” i będzie kosztował rząd około miliarda euro. 

W Polsce wciąż obowiązuje ulga w postaci tarczy antyinflacyjnej, która od nowego roku zostanie przedłużona przynajmniej do czerwca. Dzięki temu paliwo w Polsce w przyszłym roku powinno kosztować dokładnie tyle samo, co obecnie. 

Ale to nie wszystko – oprócz tego Polacy mogą korzystać z licznych promocji. Za ich pośrednictwem można odebrać jednorazowy bon na paliwo o wysokości nawet 120 zł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News