PILNE: W dystrybutorach na benzynę znajdował się Diesel. Kierowcy masowo zgłaszają problemy z autem

PILNE: W dystrybutorach na benzynę znajdował się Diesel. Kierowcy masowo zgłaszają problemy z autem

benzyna diesel ceny paliw paliwo ropa naftowa dolar

Podaj dalej

Wszyscy wiemy, czym grozi zatankowanie benzyny do samochodu z silnikiem napędowym – i odwrotnie. Jeśli zorientujemy się, że popełniliśmy błąd i nie uruchomimy silnika, możemy jeszcze uratować nasz samochód, choć będzie to bardzo kosztowne. Ale co jeśli nie popełnimy błędu, a zrobi to stacja benzynowa? Kierowcy masowo zgłaszają problemy. 

Diesel w zbiorniku na benzynę

benzyna diesel cena paliw paliwo ceny marża stacja paliw
Pixabay

Problem na stacji benzynowej przyprawił wielu kierowców o ból głowy. Zatankowanie złego paliwa do złego rodzaju silnika może wiązać się z katastrofą. Diesel w benzyniaku – i odwrotnie – może zakończyć życie naszego silnika. 

Do fatalnej pomyłki doszło na jednej ze stacji benzynowych w Arkansas. Pracownicy przez pomyłkę zatankowali Diesel do zbiorników na benzynę. Zgodnie z przewidywaniami, wielu kierowców zaczęło zgłaszać poważne problemy. 

Kierowcy, którzy zatankowali swoje pojazdy między 21 a 24 kwietnia mogą złożyć reklamację na stacji. Stacja KFSM rozmawiała z jednym z kierowców, który zaczął mieć problemy następnego ranka. – Wyszedł następnego dnia i po prostu nie uruchomił silnika. Auto zgasło i wydobywało się z niego dużo białego dymu. 

benzyna diesel cena paliw paliwo ceny marża stacja paliw
fot. freepik.com – milachka

Fortuna u mechanika

Dziennikarze podążyli za lawetą do lokalnego mechanika, gdzie okazało się, co było przyczyną. Diesel znajdował się w zbiorniku na benzynę. Według tego mechanika tego typu rzeczy nie są rzadkością, a mechanik mówi KFSM, że widzi to co sześć do ośmiu miesięcy.

Co gorsza, naprawa kosztowała bagatela 6000 dolarów. W związku z nieznaną liczbą kierowców, których to dotyczy, stacja radzi każdemu, kto zatankował swój pojazd na stacji benzynowej Fayetteville Sam’s Club między dwiema datami kwietnia, aby złożył roszczenie w firmie, jeśli wystąpią problemy z samochodem. Klienci mogą to zrobić dzwoniąc pod odpowiedni numer telefonu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News