PILNE: Volkswagen ma duży problem, który nazywa się... Skoda. Ciemne chmury nad przyszłością marki

PILNE: Volkswagen ma duży problem, który nazywa się... Skoda. Ciemne chmury nad przyszłością marki

2021-Skoda-Enyaq-iV-58

Podaj dalej

Volkswagen ujawnił nową strategię na przyszłość i jak się okazuje, dużym problemem Grupy VW jest… Skoda. Czeska marka stała się po prostu zbyt dobra i musi zacząć produkować tańsze samochody. Nad przyszłością popularnego producenta zawisły ciemne chmury. Co dalej ze Skodą?

skoda diesel tdi

Skoda w tarapatach

Grupa Volkswagena składa się z wielu marek, wśród których jest również Skoda. Okazuje się jednak, że czeskie samochody są po prostu zbyt dobre i podbierają klientów Volkswagenowi. – Skoda powinna pozyskiwać klientów innych marek, a nie swoich – powiedział dyrektor sprzedaży Christian Dahlheim. 

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

VW przedstawił strategię na najbliższe lata. Przez wielu Skoda uznawana jest jako lepsza, niż główne samochody Volkswagena. Taka sytuacja ma miejsce na przykład porównując Octavię z Golfem. Według Automobilwoche to jednak wkrótce się zmieni. 

2021-skoda-octavia-e-tec-uk

– Chcemy, aby Skoda atakowała w niższych segmentach cenowych. Skoda powinna pozyskiwać klientów innych marek, a nie swoich – powiedział kierownik sprzedaży VW, Christian Dahlheim. Jego przemówienie miało miejsce podczas prezentacji strategii dla dziennikarzy i inwestorów. 

Volkswagen skupi się na premium?

Mówi się, że w przyszłości Volkswagen będzie koncentrował się tylko na trzech najsilniejszych podstawowych markach wewnątrz grupy: Porsche, Audi i Volkswagen. Wszystkie trzy znajdują się na liście 100 najcenniejszych marek na świecie według Automobilwoche. 

2021-Skoda-Enyaq-iV-68

Dahlheim przyznał też, że modele niszowe, takie jak Volkswagen Arteon, nie będą istniały w przyszłości. – Nie będziemy widywać tak często takich samochodów – przyznał bez ogródek. 

Dzisiejsi nabywcy luksusowych samochodów wydają się preferować samochody elektryczne. Volskwagen ogłosił też, że Bentley stanie się marką samochodów czysto elektrycznych. Nabywcy nie są już starszymi dżentelmenami, ale młodszymi zamożnymi ludźmi, którzy chcą zaawansowanego samochodu z koncepcją zrównoważonej jazdy.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News