PILNE: Tylko 22 września benzyna i Diesel całkiem za darmo. Polakom tego dnia przysługuje niezwykła promocja!

PILNE: Tylko 22 września benzyna i Diesel całkiem za darmo. Polakom tego dnia przysługuje niezwykła promocja!

paliwo-benzyna-diesel-tankowanie-za-darmo

Podaj dalej

22 września to szczególna data w kalendarzu dla wszystkich kierowców. W całej Polsce będziemy mogli bowiem korzystać z uroków paliwa: benzyny i typu Diesel, całkowicie za darmo. To jedyny taki dzień w kalendarzu, dlatego warto z niego skorzystać. 

Benzyna i Diesel? Jutro jeździmy za darmo

Od 12 września nowe ceny za diesel, benzynę, LPG
fot. freepik.com – lucigerma

W obliczu szalejącej drożyzny i nieustającej inflacji kierowcy poszukują wszelkiego rodzaju oszczędności. Dlatego 22 września będzie dla nich szczególną datą: tego dnia pojedziemy całkowicie za darmo. Jedyne co musimy zrobić, to… zostawić swój samochód z silnikiem benzynowym lub typu Diesel na parkingu. O co dokładnie chodzi?

22 września obchodzimy bowiem międzynarodowy „Dzień bez Samochodu”. Święto to ma przypomnieć wszystkim kierowcom, że bez czterech kółek też da się żyć. Z tego powodu większość autobusów, tramwajów, czy nawet pociągów, będzie kursować tego dnia zupełnie za darmo. 

Co trzeba zrobić, aby nie płacić tego dnia za benzynę lub Diesel? Wystarczy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny samochodu, który zostawiliśmy tego dnia na parkingu. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze na całodzienną komunikację, a przy okazji może wielu z nas przypomni sobie, że podróżowanie autobusem wcale nie jest takie złe. 

Ważna data w kalendarzu kierowców

diesel zima unia europejska zakaz powietrze
fot. freepik.com – Max4e

„Dzień bez Samochodu” to ważna data w kalendarzu kierowców. W ostatnich latach bardzo mocno przyzwyczailiśmy się do korzystania z naszych samochodów i często odpalamy benzynę lub Diesel nawet wtedy, gdy mamy do przejechania zaledwie jeden, czy dwa kilometry. A to bardzo niepożądane dla naszego portfela, samochodu oraz planety. 

Jeśli nawet nie będziecie chcieli skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej, warto tego dnia spróbować zostawić samochód na parkingu. Wiele rzeczy da się dziś załatwić bez samochodu, a w dobie obecnego kryzysu energetycznego musimy uczyć się jak oszczędzać niezbędne paliwo energetyczne, takie jak chociażby benzynę czy Diesel. 

Jeśli będziecie wybierać się jednak na przejażdżkę autobusem lub tramwajem, sprawdźcie dokładne wytyczne w swoim mieście. Możliwe, że będziecie potrzebować dowodu rejestracyjnego na wypadek kontroli biletów. W wielu miastach w całej Polsce kontrole nie będą odbywać się jednak wcale. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News