PILNE: Toyota wstrzymuje produkcję! Ogromne problemy japońskiego producenta

PILNE: Toyota wstrzymuje produkcję! Ogromne problemy japońskiego producenta

toyota

Podaj dalej

Kolejni producenci mają ogromne problemy, a tym razem to Toyota znalazła się w poważnych tarapatach. Problemy z łańcuchem dostaw wywołane przez pandemię trwają, a producenci samochodów mają trudności z osiągnięciem swoich celów produkcyjnych. Najnowszą ofiarą jest Toyota. 

Toyota w tarapatach

Toyota Yaris 2020

Japoński producent będzie rozszerzać przerwy w produkcji w niektórych fabrykach w Japonii. Informację podał Reuters, który cytuje komunikat prasowy japońskiego producenta. Przestój zmniejszy produkcję o dokładnie 9000 pojazdów. Będzie miało to wpływ zarówno na Lexusa, jak i Land Cruisera. Ten SUV to pojazd, którego podaż już nie nadąża za popytem. 

Wszystko to dzieje się w tym samym czasie, gdy Toyota stara się nadrobić wcześniejsze poważniejsze zakłócenia dostaw w miejscach takich jak Wietnam i Malezja. 

We wcześniejszych raportach czytaliśmy, że Toyota posunęła się zbyt daleko, prosząc dostawców o nadrobienie utraconej produkcji. Chodziło o zbudowanie dodatkowych 97 000 pojazdów między grudniem a końcem marca. Niektóre fabryki rozważały też wprowadzenie dodatkowych zmian weekendowych, aby spełnić te żądanie. 

toyota-rumion-kombi-mpv-minivan

Czy uda się osiągnąć wyznaczony cel?

Toyota wyznaczyła do marca roczną produkcję 9 milionów pojazdów, która została zmniejszona z pierwotnego celu 9,3 mln sztuk kilka miesięcy temu. 

Rzecznik Toyoty był ostrożnym optymistą, jeśli chodzi o osiągnięcie tego celu. Miał on powiedzieć: – Chcemy utrzymać te 9 milionów sztuk, ale będziemy bacznie obserwować sytuację. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News