PILNE: To koniec - Skoda kończy produkcję! Nie będzie następcy ulubionych przez Polaków samochodów

PILNE: To koniec - Skoda kończy produkcję! Nie będzie następcy ulubionych przez Polaków samochodów

skoda-fabia-combi-2021

Podaj dalej

To była ulubiona przez wielu Polaków Skoda – od listopada 2022 roku ten model przechodzi jednak do historii. Samochód oferował wystarczająco miejsca do transportu dużego psa, a jednocześnie kompaktowe wymiary do codziennego użytkowania. Niestety, produkcja zostanie zakończona jeszcze w listopadzie tego roku.

Skoda wycofuje ten model na zawsze

skoda-fabia-combi-2021
fot. Skoda

Bardzo żałujemy tego wycofanego modelu. Przy długości zaledwie 4,26 metra Skoda Fabia Combi oferowała dużo miejsca dla pasażerów. Miała także spory bagażnik o pojemności od 530 do maksymalnie 1395 litrów. 

Produkcja tego małego, acz jak pojemnego samochodu zostanie zakończona w listopadzie 2022 roku. Decyzja ta nie jest jednak zaskoczeniem. Miesiące temu Skoda ogłosiła, że nowa Fabia czwartej generacji nie będzie dostępna w kombi. Mieliśmy jednak nadzieję, że kombi 3. generacji zostanie tak długo, jak będzie na nie zapotrzebowanie. 

skoda-fabia-combi-2021
fot. Skoda

Max Egger, dyrektor zarządzający Skoda Austria, powiedział: – Od 22 lat Fabia Combi jest gwarancją sukcesu Skody. Chcielibyśmy podziękować wszystkim lojalnym klientom Fabii Combi za to zaufanie!

Są alternatywy dla Fabii

Portfolio czeskiego producenta było sukcesywnie poszerzane w ostatnich latach, a dzięki obecnym modelom Fabia, Scala i Kamiq, są alternatywy dla Fabii Combi. Niemniej jednak, dla tych, którzy chcieliby kupić jeszcze Fabię Combi, jest już za późno. 

skoda-fabia-combi-2021
fot. Skoda

Oświadczenie Skoda: – Produkcja Fabii Combi zakończy się pod koniec listopada 2022 roku. Proces zamawiania został już wstrzymany na poszczególnych rynkach. Wszystkie wyprodukowane pojazdy mają już swoich klientów. 

SUV, a może elektryk?

Z myślą o coraz większej liczbie modeli elektrycznych, Skoda z pewnością ucieszy się z uwolnionych mocy produkcyjnych. Jak wspomnieliśmy, istnieją też przestronne alternatywy. Jest chociażby Scala czy mały SUV Kamiq. 

skoda-fabia-combi-2021
fot. Skoda

Historia sukcesu Skody Fabii w wersji kombi rozpoczęła się 22 lata temu od jej premiery na Salonie Samochodowym w Paryżu. Już w pierwszej generacji, która debiutowała zaledwie rok po hatchbacku, kombi przyciągało ogromną przestrzenią bagażową. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News