PILNE: Ten nowy SUV za chwilę podbije rynek! Kosztuje o... 95 tys. zł mniej niż Skoda Kodiaq! [ZDJĘCIA]

PILNE: Ten nowy SUV za chwilę podbije rynek! Kosztuje o... 95 tys. zł mniej niż Skoda Kodiaq! [ZDJĘCIA]

suv-geely-lifitng

Podaj dalej

Ten tani SUV to odpowiednik „naszej” Skody Kodiaq, jednak jest tańszy o niemal 100 000 zł, a w podstawie oferuje jeszcze więcej. Tani chiński SUV oferuje naprawdę dużo i jest interesujący nie tylko z powodu swojej ceny. 

Ten SUV będzie sprzedażowym hitem

suv-geely-lifitng

Popularny chiński producent Geely ogłosił niedawno, że jego SUV otrzyma nową generację o nazwie FX11. Jak na samochód, który obchodzi swoje szóste urodziny, nowa generacja bardzo mocno się różni. 

Nowa generacja otrzyma modułową platformę CMA, którą Geely opracowało wspólnie z Volvo. Obecny model kosztuje zaledwie 91 800 CNY, czyli około 60 000 zł. Musimy spodziewać się pewnych podwyżek, jednak z pewnością nie będą one zmieniały zasad gry. Biorąc pod uwagę to, że Skoda Kodiaq rozpoczyna się od 160 000 zł, wciąż mamy przepaść. 

Co przynosi lifting dla nowej generacji? Wyraźnie widoczna jest przednia maska, która ma 16 pionowych listew. Nowe reflektory z technologią LED, inny zderzak oraz 19-calowe koła. Więcej innowacji możemy znaleźć we wnętrzu, gdzie SUV naprawdę błyszczy. 

suv-geely-lifitng

Co pod maską?

Ekran multimedialny jest częścią deski rozdzielczej. Konsola środkowa została przeprojektowana i otrzymała panel sterowania klimatyzacją. Wygląda więc na to, że nawet chińska klientela narzeka na to, że producenci umieszczają najważniejsze funkcje w rozbudowanym menu pokładowym i nie można nimi sterować podczas jazdy. W Geely krytyka ta padła na podatny grunt, a marka obiecała również zwiększenie komfortu siedzeń. 

suv-geely-lifitng

Czy to wszystko się udało, czy nie – nie jest jeszcze pewne. Wciąż tajemnicą owiane jest to, co znajdzie się w komorze silnika. Można się jednak spodziewać, że kluczowa technologia zostanie zachowana w obecnej formie, co powinno pomóc utrzymać niską cenę. Chińczycy z pewnością nie chcą, aby ich SUV przestał być jednym z najlepiej sprzedających się na świecie. Jego dzisiejsza sprzedaż to setki tysięcy sztuk rocznie. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News