PILNE: Ten nowy sedan będzie sprzedażowym hitem. W salonie kosztuje zaledwie 31 tys. zł - ma wszystko! [ZDJĘCIA]

PILNE: Ten nowy sedan będzie sprzedażowym hitem. W salonie kosztuje zaledwie 31 tys. zł - ma wszystko! [ZDJĘCIA]

sedan-lada-vesta

Podaj dalej

Ten nowy sedan będzie prawdziwym sprzedażowym hitem. Pierwsze zdjęcia i dane techniczne wyciekły dziś do sieci. Samochód za cenę 31 000 zł będzie oferował znacznie więcej, niż poprzednie modele. 

Ten sedan będzie sprzedażowym hitem

sedan-lada-vesta

Ładna Vesta to jeden z najbardziej nowoczesnych rosyjskich samochodów, które producent pokazał. Sedan był w sprzedaży bez żadnego liftingu od 2015 roku. Ten pojawi się w tym roku i choć jego oficjalna premiera wciąż przed nami, wszystko co najważniejsze wiemy z dzisiejszego przecieku. 

Vesta to kluczowy model w portfolio Łady. Sedan jest swoistym biletem AvtoVAZ do XXI wieku i choć wygląda świeżo do dziś, przydałoby się nieco nowości. Od czasu 2014 roku, gdy został zaprezentowany, pojawiło się kilka nowości, ale nie było mowy o klasycznym liftingu. Aż do teraz. 

sedan-lada-vesta

To dość niezwykłe, ponieważ u większości producentów po 4 czy 5 latach pojawia się zupełnie nowa generacja, a nie lifting. Ten zazwyczaj wprowadzany jest już po dwóch, czy najwyżej trzech latach. Sedan Vesta ma już 8 lat, a nadal nie otrzymał liftingu. Musimy jednak pamiętać, że mówimy o marce, która od 1977 roku sprzedaje w zasadzie niezmienioną Nivę. Rosjanie mają już jednak zaplanowany lifting swojego kluczowego modelu. 

PILNE: Chaos wokół przyszłości benzyny i Diesla. Przepisy są niejasne, nawet UE nie wie co robić

Będzie też kombi

sedan-lada-vesta

Według nieoficjalnych informacji, pierwsze samochody po liftingu zaczną schodzić z taśmy 1 marca. Ale na początku tylko do potrzeb wewnętrznych. Samochody dla klientów powinne być gotowe na maj 2022 roku. Do oficjalnej prezentacji nie zostało już długo, ale już dziś wiemy, jak będzie wyglądał samochód. 

Z rysunków dowiadujemy się, że sedan zostanie wyposażony w różne warianty zderzaków. Będzie też sedan i kombi – w wersji standardowej i podwyższonej Cross. 

sedan-lada-vesta

We wnętrzu dzieje się bardzo dużo. Pojawiła się cyfrowa deska rozdzielcza i większy ekran multimedialny. Będzie on zorientowany w pionie, a do tego pojawi się nowa tapicerka. Przeprojektowane zostaną również wewnętrzne panele drzwi. Przy wszystkich innowacjach obecna cena powinna pozostać niezmieniona. Sedan w podstawie będzie wciąż kosztował 31 000 zł. 

sedan-lada-vesta

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News