PILNE: Ten nowy 7-osobowy SUV kosztuje zaledwie 65 tys. zł! Pod maską mocny Diesel i pełno wyposażenia [ZDJĘCIA]

PILNE: Ten nowy 7-osobowy SUV kosztuje zaledwie 65 tys. zł! Pod maską mocny Diesel i pełno wyposażenia [ZDJĘCIA]

nowy-7-osobowy-suv-mahindra

Podaj dalej

Samochody w nadwoziu typu SUV cieszą się niesłabnącą popularnością, a ten nowy model może być prawdziwym hitem sprzedażowym. Za takie pieniądze nie da się na dzisiejszym rynku znaleźć praktycznie nic, nie mówiąc już o podobnych rozmiarach czy wyposażeniu. 

Duży SUV, duży Diesel

nowy-7-osobowy-suv-mahindra
fot. Mahindra

Mahindra pokazała zupełnie nowego Scorpio-N. Model nazwany został „Wielkim Tatusiem SUV-ów” i jest dostępny w wersjach benzynowych i wysokoprężnych. Jako opcja występuje napęd na wszystkie koła, a w podstawie znajdziemy mnóstwo wyposażenia. Scorpio-N będzie produkowany w Indiach, ale jest to model globalny. SUV w niedalekiej przyszłości będzie oferowany na rynkach międzynarodowych. 

Mahindra twierdzi, że Scorpio-N to zupełnie nowa konstrukcja, która nie dzieli żadnych komponentów z obecnym, starzejącym się Scorpio. Nowy SUV opiera się na architekturze „ramy drabinowej” trzeciej generacji. Samochód ma surowy charakter swojego poprzednika, ale ma również bardziej komfortowe zawieszenie, lepsze prowadzenie i systemy bezpieczeństwa. 

nowy-7-osobowy-suv-mahindra
fot. Mahindra

Projekt nowego modelu jest dziełem włoskiego domu projektowego Pininfarina i Mahindra India Design Studio. W rezultacie Scorpio-N ma tradycyjne proporcje terenowe, ale korzysta z bardziej aerodynamicznych kształtów. SUV jest bardziej muskularny, LED-y wyglądają nowocześnie, a chromowany grill zawiera nowy emblemat. 

Ładnie wykonane wnętrze

Wewnątrz kabiny, dzięki trzyrzędowemu układowi, zmieści się do siedmiu pasażerów. Skórzana tapicerka w kolorze kawy oraz szyberdach tworzą ekskluzywną atmosferę. Pod względem technicznym na zestawie wskaźników znajduje się 8-calowy ekran dotykowy oraz 7-calowy ekran multimediów. 

nowy-7-osobowy-suv-mahindra
fot. Mahindra

Co ważniejsze, system informacyjno-rozrywkowy oparty jest na AdrenoX i jest kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay. Obsługuje ponad 70 aplikacji i obsługę głosową Alexa. System ma także system dźwiękowy 3D Immersive firmy Sony z 12 głośnikami. 

Gamą silników Scorpio-N obejmuje jeden wariant benzynowy i jeden wysokoprężny, które według Mahindry oferują najniższą emisję CO2 w segmencie. 2-litrowa benzyna wytwarza 197 KM i dysponuje momentem w wysokości 380 Nm. 2,2-litrowy Diesel ma z kolei 173 KM i 400 Nm momentu. Oba silniki mogą współpracować z sześciobiegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów. 

nowy-7-osobowy-suv-mahindra
fot. Mahindra

Cena jest bardzo kusząca

Inteligentna technologia zarządzania w terenie umożliwia kierowcy zmianę z 2WD na 4WD przed wjechaniem na nieutarty szlak. Ale do wyboru są również tryby jazdy: płynna, terenowa i wydajna. SUV ma przednie zawieszenie z podwójnym wahaczem i tylne z łącznikami penta-link. 

Veejay Nakra, prezes działu motoryzacyjnego Mahindra, opisuje SUV jako produkt globalny, prezentowany jednocześnie w RPA i Nepalu, wraz z wprowadzeniem na rynek w Indiach, a w najbliższej przyszłości nastąpi premiera na rynkach międzynarodowych. Ceny w Indiach zaczynają się od 65 000 zł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News