PILNE: Tankując to nowe paliwo samochód pali 3X więcej! Kierowcy są wściekli: "Nikt mnie o tym nie poinformował"

PILNE: Tankując to nowe paliwo samochód pali 3X więcej! Kierowcy są wściekli: "Nikt mnie o tym nie poinformował"

Podaj dalej

Kierowcy informują, że nowe paliwo E10 doprowadzają do kuriozalnie wysokiego spalania ich samochodów. To nowe paliwo zostało wprowadzone na stacje benzynowe na początku września, kiedy rząd Wielkiej Brytanii chciał wprowadzić bardziej „ekologiczną” benzynę. Mieszanka etanolu i materiałów niskiej jakości mają jednak fatalny wpływ na spalanie. 

Nowe paliwo ma fatalny wpływ na spalanie

– Jasne, może to nowe paliwo jest lepsze dla środowiska, ale jeśli moje spalanie wzrosło do 12 l/100 km, musiałbym zatrzymywać się na każdej stacji benzynowej. A cena tego będzie już zdecydowanie za wysoka. To uniemożliwi jazdę wielu ludziom – komentuje jeden z kierowców, który zatankował nowe paliwo E10. 

– We wrześniu zatankowałem więcej paliwa, niż przed wrześniem, gdy dostępne było jeszcze paliwo E5. Ponadto, ceny wzrosły, płacę więcej, a mam za to dużo mniejszy zasięg. Nie wiem, czy mówiono o tym paliwie, ale dowiedziałem się dopiero od czasów kryzysu paliwowego. Nikt mnie o tym nie poinformował! 

Inny czytelnik Express.co.uk, internauta o pseudonimie MeerJabsNodig stwierdził: – Nie ma znaczenia, czy jest bardziej ekologiczne. To paliwo musi być też bardziej wydajne! To całkowicie bezużyteczne, jeśli jest o 10% czystsze, a musisz zużyć go o 50% więcej, aby przejechać tą samą liczbę kilometrów.

Wcale nie jest takie ekologiczne

To w rzeczywistości sprawia, że paliwo E10 jest jeszcze gorsze dla środowiska. Kierowcy spalają więcej benzyny i uwalniają więcej CO2 niż wcześniej. – W takim razie E5 jest bardziej ekologicznym paliwem, a nie E10! 

Trzeci czytelnik również podzielił się swoimi wrażeniami na temat nowego paliwa, które w Wielkiej Brytanii jest teraz „standardem”. – Moja Toyota Hybrid z 2021 spala o 2 l/100 km więcej od czasu wprowadzenia nowego paliwa. Potwierdza to komputer pokładowy i moja ręczna kontrola zbiornika paliwa. 

Wzrost zużycia paliwa o 50-70%

Oczywiście, istnieją sposoby na zmniejszenie zużycia paliwa w swoich samochodach. Ale tak czy owak, 50-70% wzrost spalania wydaje się być horrendalnie wysoki. Jeśli wasze samochody również spalają zbyt dużo, pierwszą rzeczą jaką możecie zrobić, to sprawdzenie ciśnienia w oponach. 

Dodatkowo usuńcie każdą niepotrzebną masę, taką jak rower, czy bagażnik dachowy – to również poprawi wyniki spalania i zmniejszy opór samochodu. Kierowcy powinni również trzymać się ograniczeń prędkości. Badania wykazały, że jazda z prędkością 100 km/h zużywa o około 20% więcej paliwa niż jazda z prędkością 90 km/h. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News