PILNE: Tak będzie wyglądał najnowszy SUV Hondy! Do sieci właśnie wyciekły zdjęcia i nowe silniki

PILNE: Tak będzie wyglądał najnowszy SUV Hondy! Do sieci właśnie wyciekły zdjęcia i nowe silniki

honda-hr-v-suv

Podaj dalej

Baza danych certyfikacji o nazwie California Air Resource Board została zaktualizowana, a przy okazji doczekaliśmy się małego wycieku. Z tych informacji dowiadujemy się, jak będzie wyglądał najnowszy SUV Hondy, a także jakie otrzyma silniki. Co ciekawe – będzie miała pod maską silnik spalinowy. 

Nowy SUV Hondy wygląda świetnie

honda-hr-v-suv

Baza danych CARB po raz pierwsza została odkryta przez użytkownika forum Integry. Sugeruje, że nowy SUV Honda HR-V otrzyma większy silnik niż swój poprzedni model. Narazie możemy mówić jednak tylko o modelu oferowanym w Ameryce Północnej. 

Posunięcie to jednak jest warte odnotowania, ponieważ jest mocno zaskakujące. Oznacza ono bowiem, że nowy SUV otrzyma silnik o 0,2 litra pojemności większy w stosunku do poprzedniego modelu. Ten skrywał pod maską jednostkę 1,8 o mocy 141 KM i momencie 172 Nm. 

Chociaż baza danych CARB nie zawiera informacji na temat mocy, wiemy, że SUV zostanie umieszczony na tej samej platformie, co Civic. W tym zestawieniu czterocylindrowy silnik Hondy o pojemności 2 litrów osiąga moc 160 KM i dysponuje momentem 187 Nm. Będzie to oznaczało 12-procentowy wzrost mocy i 8,5-procentowy wzrost momentu obrotowego w porównaniu z istniejącym modelem. 

honda-hr-v-suv

Brama do marki Honda

Honda ujawnia także projekt północnoamerykańskiego modelu HR-V 2023. SUV jest zupełnie inny niż HR-V na pozostałe rynki. Choć możemy spodziewać się, że ten pojawi się u nas pod zupełnie inną nazwą. Producent powiedział, że poprawi pozycję pojazdu „jako lidera segmentu wśród młodych kupujących”. Japończycy chcą skupić się zarówno na klientach, którzy kupią Hondę po raz pierwszy, jak i tych powracających po wielu latach. 

Choć wygląd nowego pojazdu jest już znany, firma nie ujawniła oficjalnych specyfikacji. Honda obiecuje jednak, że będzie miała „aspiracyjne cechy wykraczające poza swój segment.” Samochód ma też być bramą do marki Honda. 

Północnoamerykański SUV drugiej generacji powinien zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku i trafi do sprzedaży jako pojazd z roku modelowego 2023. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News