PILNE: Tak będzie wyglądać nowy Fiat Punto? Absolutnie rewelacyjny design!!! [ZDJĘCIA]

PILNE: Tak będzie wyglądać nowy Fiat Punto? Absolutnie rewelacyjny design!!! [ZDJĘCIA]

fiat-punto-4-generacji-2023

Podaj dalej

Dopiero wczoraj informowaliśmy, że Fiat Punto powraca, a już dziś wiemy, jak może wyglądać włoski hatchback! Po fuzji FCA i PSA Fiat najprawdopodobniej wskrzesi Punto na bazie Opla Corsy. Hatchback w nowej odsłonie miałby pojawić się już w 2023 roku a pierwsze rendery pokazują, że auto będzie wyglądać naprawdę genialnie. 

Nowy Fiat Punto ma ogromny potencjał

fiat-punto-4-generacji-2023

Fiat Punto po trzech generacjach w 2018 roku zakończył swój żywot. Punto numer trzy było szczególnie odważne i przeżyło aż 14 lat, dopóki Fiat nie wyciągnął wtyczki. Planowany następca produkowany był tylko w Brazylii i wszedł na tamtejszy rynek jako Argo. 

Po ogromnej fuzji FCA i PSA w Grupę Stellantis, nazwa Punto może powrócić. Fiat ogłosił, że marka ponownie wejdzie do segmentu B w 2023 roku. 

Mały samochód został oficjalnie potwierdzony przez prezesa Stellantis, Carlosa Tavaresa. Podczas prezentacji raportu półrocznego Tavares przedstawił perspektywę przyszłości niektórych marek grupy, w tym Fiata. Zgodnie z tym od 2023 roku na rynku miałby pojawić się znów mały miejski samochód włoskiej marki. 

fiat-punto-4-generacji-2023
fot. autobild

Być albo nie być dla włoskiej marki?

Nowy Fiat Punto najprawdopodobniej otrzyma więc silniki o mocy od 75 do 136 KM. Jedyną logiczną podstawą byłaby platforma CMP, na której bazują też Peugeot 208 i Opel Corsa F. Jeśli zaś chodzi o napędy, do wyboru byłyby trzycylindrowe silniki benzynowe i czterocylindrowe Diesle o mocy od 75 do 130 KM. Platforma umożliwiałaby także wprowadzenie napędu elektrycznego o mocy 136 KM. 

Dziś naszą uwagę przykuwa jednak wygląd. Fiat Punto otrzyma najprawdopodobniej design od starszego brata – Tipo. Na ilustracjach komputerowych pojawiających się w internecie możemy zobaczyć, jak najprawdopodobniej będzie wyglądać czwarta generacja Punto. 

fiat-punto

Wymiary samochód przejmie zapewne od Opla Corsy i Peugeota 208, ale wyznaczy własne akcenty projektowe. Widzimy tu charakterystyczny pasek świateł do jazdy dziennej, wraz z „siatkową” osłoną chłodnicy. Przód ewidentnie nawiązuje do liftingu Tipo. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News